2020 yılında Google’da en çok neler arandı? İşte cevabı!

Bu yıl Google’da en çok aranan sözler belirli oldu. İşte 2020 yılında en çok aradığımız kelimeler!

Yeni yıla girerken yeni beklentiler ve umutlar ile birlikte gireriz. 2019 yılı çok âlâ geçmemişti, bu sebepten ötürü da herkes 2020 yılına heyecan içerisinde girdi. Lakin birçok kişi bilir ki, makûs günler geride kaldı sırada daha berbat günler var diye bir kelam vardır. İşte 2020 yılı tam da bu türlü geçti. 2019 yılını mumla arattı ve başımıza neredeyse gelmedik felaket kalmadı. Açıkçası bir uzaylı istilası bekliyorduk fakat zannediyoruz ki seneyi hayatta kalarak tamamlamayı başaracağız. Pekala fakat beklentilerin çok gerisinde geçen bu yılda beşerler Google’da en çok neleri aradı? Gelin birlikte bakalım!

Kobe Bryant

2020 çok şey aldı elimizden ancak tahminen de en içimizi acıtanı Kobe Bryant oldu. Efsane basketbolcu, bir helikopter kazasında hayatını yitirince Google’da bu sene en çok aranan isimlerden birisi oldu.

Vaccine (Aşı)

Bu sene Google üzerinden en çok aranan sözlerden birisi de Vaccine oldu. Sözün aşı manasına geldiğini hesaba katacak olursak bu yıl çok fazla aranmasının hayli olağan olduğunu söyleyebiliriz.

Zoom

Pandemi periyodu ile bir arada en çok indirilen uygulamalardan birisi Zoom olmuştu. Sevdiklerimiz ile imajlı olarak sohbet imkanı bulduğumuz Zoom, Google üzerinden de arandı.

Başa dön tuşu