Adobe Photoshop Camera Duyuruldu

Adobe MAX konferansı sırasında duyurulan Photoshop Camera uygulaması, direkt akıllı telefonunuzun kamerası üzerinden Photoshop’lanmış fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Birçok kamera uygulaması üzere uygulama üzerinden fotoğraf çekmek, düzenlemek ve toplumsal medya ağlarında paylaşmak mümkün. Ek olarak, güçlü Photoshop düzeyindeki otomatik yapay zeka düzeltmeleri, özel lensleri ve başka araçları ile uygulama geliştiricisinin tecrübesini ortaya koyuyor.

Profesyonel fotoğrafçılar yerine bilhassa influencer ve toplumsal medya kullanıcılarını hedefleyen uygulama Sensei AI ile fotoğraftaki mevzuyu tanımlayarak işe başlıyor. Daha sonra buna nazaran teklifler veriliyor ve otomatik olarak çekim için en yeterli ayarlamalar yapılıyor. Yapay zekanın dinamik aralık, tonlar, görüntü çeşidi, yüz bölgeleri üzere teknik içerikleri de anladığının altı çiziliyor. Epey yaratıcı filtreler ile fotoğraflarınıza değişik bir boyut katabilecek uygulama ile neler yapılabileceğini görsellerde görmeniz mümkün.

Uygulamanın çeşitli lenslere de erişim imkanı sunacağı belirtiliyor. Öte yandan, bunların uygulama içi satın almalar yoluyla edinilebilmesi ihtimali yüksek. Örneğin birtakım lenslerin pop sanatkarı Billie Ellish ile yapılan iş birliği sonucunda ortaya çıktığı paylaşılıyor.

Uygulamanın iOS ve Android için açık ön izleme sürümüne erişmek için bu adresi ziyaret edip kayıt yaptırmanız gerekiyor.

Başa dön tuşu