Akbank nexTalk Buluşmaları Başladı

Microsoft Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Yazılım Mühendisliği Yöneticisi Cavit Yantaç ve Google Türkiye Ajans Transformasyon Önderi Eren Kantarlı’nın da konuşmacı olarak katıldıkları “Akbank nexTalk”da; yapay zeka, büyük bilgi, ödemeler ve para transferleri, chatbot üzere hususlarda uzman Tarentum, Paym.es, Sor’un, Masraff, Vngrs, Techsign, TransferGo ve Etiya şirketleri de birer sunum yaptılar.

Akbank Strateji ve İnovasyon Kısım Lideri Şebnem Dağ İnanç, aktiflikte yaptığı açıklamada: “İnovasyon ve bankacılık alanlarında öncü rolümüzü sürdürmek için dünyadaki gelişmeleri, yenilikçi firmaları ve Fintek’leri yakından takip ediyoruz. Fintek’leri dalda rakip olarak değil, gelecek vizyonumuzun kıymetli iş ortakları olarak görüyoruz.” dedi.

Akbank Bilgi Teknolojileri Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Kısım Lideri Gökhan Gökçay da açıklamasında; yeni teknolojileri, trendleri daima takip ettiklerini bunlardan uygun olanları Akbank’a kazandırmak için çalıştıklarını belirtirken, “Kısaca Fintek olarak bilinen finansal teknoloji startup’ları dijital geleceğin kıymetli bir kesimi ve finansal kuruluşlar için büyük kıymet taşımakta. Fintek işbirlikleri ile yalnızca yeni teknolojilerin potansiyeline değil geleceğin bankacılığını inşa eden yeni iş ve operasyonel modellere odaklanıyoruz. Akbank nexTalk buluşmaları ile Fintek’lerin seyahatlerini, yaklaşımlarını ve teknolojilerini birinci ağızdan çalışanlarımıza aktarmalarını, Fintek dünyası ile münasebetlerimizi ve bankamız içinde desteklediğimiz start-up kültürünü pekiştirmeyi amaçladık” dedi.

Başa dön tuşu