Android 10 Tabanlı One UI 2.0 Beta Programı Devam Ediyor

Samsung, Galaxy S10 için Anroid 10 tabanlı One Unı 2.0’ın beta sürümü programı ABD’de kullanıcılara açılmıştı. Beta’nın önümüzdeki haftalarda tüm dünyada yayınlanması bekleniyor.

Samsung’un Galaxy S10 için Anroid 10 tabanlı One Unı 2.0’ın betası evvel Güney Kore’de yayınlanmıştı. Artık ise ABD’deki birinci beta güncellemesini yayına veren şirket, Sprint ve T-Mobile sahiplerinin Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10 için, “Samsung Members” uygulamasını kullanarak, Android 10 ve One UI 2.0’ı denemelerini istiyor.

Sürümün ABD’de yayınlanması ile birlikte, One UI 2.0 tüm dünyada test edilmeye açık duruma geldi. Samsung ABD ülkedeki geri dönüşlere nazaran güncellemeyi dünyanın kalanında da etkin edecek.

One UI 2.0 arayüzü ile kullanıcıların faydalanacağı yenilikler

  • Samsung’un yeni arayüzünde mevcut olan özelliklerin başında gezinme hareketleri yer alıyor. Bu istikametiyle One UI 2.0’ın, iPhone hissiyatı verdiği konuşuluyor.
  • Pop-up bildirimler en aza indirgenmiş durumda. Odak modu ile de dikkati dağıtacak bildirimleri yok edebiliyorsunuz.
  • Kamera arayüzünde de değişimler bulunuyor. One UI 2.0’nin kamerasındaki en bariz değişiklik, daha evvel kamera uygulamasını açtığınızda görebileceğiniz kamera modlarının yeni arayüzde yer almaması. Klasik bir kamera açılışından farklı olan bu modları kullanmak için “Daha Fazlası” seçeneğine gitmeniz gerekiyor.
  • Aynı vakitte destekleyen modellerde kamerada 0.5x, 1.0x, 2.0x ve 10x yakınlaştırma seçenekleri yer alıyor.
  • Galaxy S10’lar, One UI 2.0 takviyesi ile dahili bir ekran kaydediciye sahip oluyor. Aygıtınızda açtığınız her sesi, manzarayı kayıt altına alabilirsiniz.
  • Ekranın alt orta kısmından, ekranın alt kenarına gerçek kaydırma yaparsanız da, tek elle denetim modunu etkin hale getirmiş olursunuz.
  • Pil kullanımını ve göz sıhhatinizi da düşünen Samsung, aygıtınızın ışık ayarını karanlık mod ya da istikrar modu olmak üzere iki seçeneğe ayırarak, kararı sizlere bırakıyor.

Test evresi ile getirilen yeniliklerin tanıtımının akabinde, aygıtlara gelecek güncellemeler de mevcut. Beta etkin olduğunda, telefonunuzun “Ayarlar” kısmında yer alan “Yazılım güncelleme” kısmına girip indirme seçeneğine dokunarak, bahsedilen güncellemeleri edinebilirsiniz.

Başa dön tuşu