Apple, iPhone Ekran Siparişlerini İptal Edecek

Japonya ve Güney Kore ortasında patlak veren ticaret savaşının birinci tesirleri görülmeye başladı. Gizchine tarafından paylaşılan habere nazaran, Apple’ın ekran tedarikçisi olan Samsung değerli bir yara alabilir. Zira şirket, 100 milyon doları aşan OLED ekran siparişlerini iptal etmeye hazırlanıyor.

Samsung’a iPhone X vaktinden beri iPhone ekranlarını yaptıran Apple, bu kararla birlikte uzun müddettir çalışmalar yürüttüğü yeni tedarikçisi ile çalışmaya başlayacak. Apple’ın ana maksadında Çinli bir teknoloji şirketi olan BOE bulunuyor.

Apple uzun bir müddettir LCD ekranlarında Güney Kore’den Samsung ve LG, Japonya’dan ise Sharp ile çalışıyordu. 2017’de ekran teknolojisinin değişmesiyle Samsung tek başına Apple’ın OLED ekranlarını üretmeye başladı. Üretimi tek bir tedarikçiye emanet etmek ekran fiyatlarını yükseltirken, Apple üretimi çok daha uyguna halledebilmek için uzun müddettir çalışmalar yürütüyordu.

Yeni tedarikçinin Eylül ayında yeni iPhone modelleriyle bir arada duyurulması bekleniyor. Gizchine dahil olmak üzere, birçok Çin haber ajansı yeni tedarikçinin BOE olacağı konusunda hemfikir.

Başa dön tuşu