Apple Watch Akıllı Saat Satışlarında Liderliğini Devam Ettiriyor

Apple, akıllı saat piyasasındaki hakimiyetini sürdürmeye devam ediyor. Strategy Analytics tarafından yapılan araştırmaya nazaran, şirket 2019 üçüncü çeyrekte 6.8 milyon adetlik satış gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yılın birebir periyoduna nazaran satışların yüzde 51 artması ise dikkat çekiyor. Şirket, akıllı saat piyasasının yüzde 47.9’luk kısmını elinde bulundururken, geçtiğimiz yılın birebir değeri için bu oran yüzde 45 olarak paylaşılıyor.

İkinci sırada ise Samsung yer alırken, şirket akıllı saat piyasasında yükseliş kaydetmiş durumda. Yıldan yıla yüzde 73 büyüme gösteren şirket 1.1 milyon olan satışlarını 1.9 milyon düzeyine taşımış. Hissesi ise yüzde 11’den 13.4’e çıkmış olarak görülüyor.

Fitbit ise yüzde 15’ten 11.3’e gerilese de üçüncü sıradaki yerini alıyor. Üçüncü çeyrekte ise 1.6 milyon adetlik satış gerçekleştirmiş. Strategy Analytics, Fitbit’in akıllı saat sanayisi ortalamasının altında performans göstermeye devam ettiğinin altını çiziyor. Şirketin Google tarafından satın alınması sonrasında nasıl bir yol haritası çizeceği merak konusu.

Diğer üreticiler ise yıldan yıla yüzde 34 büyüme göstererek satışlarını 3.9 milyon adede çıkartmış. Toplam akıllı saat sevkiyatları ise üçüncü çeyrekte 14.2 milyon. Geçen yılın 10 milyonuna nazaran yüzde 42 artış olduğunu da belirtelim.

Başa dön tuşu