Apple Watch Series 5 Fiyatı ve Özellikleri

Titanyum ve seramik kasalara konut sahipliği yapan yeni Apple Watch Series 5 fiyatı ve özellikleriyle  ön plana çıkmayı başarıyor.

Etkinlik sırasında paylaşılan bilgilere nazaran yeni Apple Watch Series 5, daha evvelki sızıntılarda olduğu gibi always-on display ile birlikte geliyor. Böylelikle kullanıcılar bileğini hareket ettirmeden saati görebilecekler.

Etkinlik sırasında paylaşılan bir başka kıymetli ayrıntı ise yeni kuşak saatin 18 saatlik pil ömrü olarak karşımıza çıkıyor. Bu kısımda Apple’ın bir evvelki modelin pil ömrünü koruduğunu görmekteyiz. Akıllı saat alüminyum, paslanmaz çelik, seramik ve birinci defa titanyum kasa ile gelecek. Tıpkı vakitte yeni işletim sistemi WatchOS 6’dan güç alacak.

Bu yeni işletim sistemiyle bir arada bisiklet takibi, uyku takibi ve daha birçok yeni yetenek kazanılmış durumda.

Apple Watch Series 5’in en büyük yenilikleri ortasında ekranın hiç uyumaması yer alıyor. Böylelikle daha uzun pil ömrüne karşın ekran her vakit görülebilir kalıyor. Bu ekrana LTPO ismi veriliyor. Epey düşük sıcaklıkta çalışan bu ekran, ışık algılama sensörü sayesinde bahsettiğimiz 18 saatlik pil ömrüne ulaşabiliyor.

Apple Watch Series 5’e eklenen pusula sayesinde navigasyon uygulamalarında inanılmaz bir doğruluk yakalanabiliyor. Bu pusula Apple Haritalar üzerinde kullanılabildiği üzere, tıpkı vakitte kendine ilişkin bir uygulaması da bulunuyor.

Güncellenecek…

Başa dön tuşu