ASUS, Yeni Expertbook B1 Serisini Tanıttı

ASUS, ExpertBook serisinin şirketler ve eğitim kurumları için en ülkü biçimde donatılan yeni B1 modellerini kullanımına sundu.

Bir sırt çantasına yahut çantaya sığdırılması kolay kompakt dizaynlar, Intel Core i7’ye kadar güçlü işlemciler ve 14 yahut 15,6 inç ekran seçenekleriyle yeni ExpertBook B1 serisi etkileyici bir performans sunuyor. Kurumsal seviyede güvenlik, askeri seviyede dayanıklılık ve en son WiFi 6E teknolojisi yeni B1 bilgisayarları harika bir taşınabilir iş ortağı yapıyor.

Yeni ExpertBook B1 dizüstü bilgisayarlar, ASUS’un sürdürülebilirlik taahhüdüne de bağlı olmasıyla dikkat çekiyor. Her bir aygıt, şirketin gayeleri, uzun ömürlülük ve döngüsellik göz önünde bulundurularak etraf dostu gereçlerin kullanımını en üst seviyeye çıkarırken, ENERGY STAR sertifikasının katı gerekliliklerini de taşıyor.

Expertbook B1402 ve B1502’nin her ikisi de son derece taşınabilir halde geliştirildi. Çantaya çarçabuk sığabilen bilgisayarlar, hareket halindeyken, her vakit ve her yerde kullanılmaya elverişli. Bu özellik bilgisayarları hem öğrenciler hem de iş insanları için harika bir seçim haline getiriyor. Yeni B1 serisi dizüstü bilgisayarlar, daha net sunumlar ve paylaşımlar için parlak, geniş ve çok taraflı ekran seçenekleriyle üretkenliğin artırılmasına imkan sağlıyor.

Özellikle 14 inç ExpertBook B1402 ve 15,6 inç ExpertBook B1502, 178° geniş görüş açısı sunan NanoEdge ekranlardan yararlanıyor, bu nedenle ekranı akla gelebilecek her açıdan görmek mümkün.

Yeni ExpertBook B1 serisi dizüstü bilgisayarlar, Intel Core i7’ye kadar güçlü bir işlemciyle önemli bir performans gücü sunuyor. B1402 ve B1502, 48 GB’a kadar bellek ve 2 TB’a kadar kapasiteli PCIe® 4.0 M.2 depolama ile birleştiğinde kullanıcıları en ağır işlerin bile üstesinden süratli bir biçimde gelebiliyor. Eğitimciler, öğrenciler ve işletmelerin en çok ehemmiyet verdiği mevzulardan biri de kesintisiz ilişki. Bu nedenle ExpertBook B1402 ve B1502, iş akışları için en yeni WiFi 6E teknolojisi ile donatıldı. Çok çeşitli çevresel aygıtlarla kolay uyumluluk sağlaması için de ayrıyeten geniş bir G/Ç irtibat noktalarına sahip.

ExpertBook B1 dizüstü bilgisayarlar, iş ve eğitim dünyasının güvenliğini tam sağlamak üzere tasarlandı. Kurumsal seviyede oturum açma ve kimlik doğrulama özellikleri, iş açısından kritik bilgilerin inançlı ve bâtın tutulmasına yardımcı oluyor. Yerleşik kızılötesi kamera, yüz yüze süratli oturum açmaya imkan tanırken, isteğe bağlı parmak izi sensörü, diğer bir inançlı kimlik doğrulama katmanını güçlendirerek işletmelere güçlü savunma seçenekleri sunuyor. Üstelik anında zımnilik için fizikî bir web kamerası kalkanı da mevcut.

ExpertBook B1 dizüstü bilgisayarlar ayrıyeten, kullanıcının özel hayatını yahut iş datalarını korumak için isteğe bağlı Emniyetli Platform Modülü (TPM) 2.0 da sunuyor. Parolalardan şifreleme anahtarlarına kadar yazılım tarafından kullanılan kimlik doğrulama bilgilerini inançlı bir formda depolayabiliyor. Tüm güvenlik kıymetlerini düşünen ExpertBook B1’in fizikî güvenlik sağlayan bir Kensington kilit yuvası da bulunuyor.

ExpertBook B1402 ve B1502 ayrıyeten, darbelere aldırış etmeyen bir dizaynla geliştirildi. Bu özellik, B1 bilgisayarları hareket halindeki profesyoneller ve öğrenciler için en ağır çalışma ve eğitim ortamlarına uygun hale getiriyor.

Özellikle, yenilenmiş ExpertBook B1 serisi modeller, askeri seviyede dayanıklılık için titiz ABD MIL-STD 810H standardını karşılıyor. Üstün dayanıklılık özelliği ise kapsamlı ve en sıkı şirket içi testlere ek olarak, günlük iş ve tahsil için fevkalâde muhafaza teminatı manasına geliyor.

Başa dön tuşu