ASUS, Yeni Strix Güç Kaynağı Serisini Duyurdu

Her iki model de ROG’ye özel soğutma teknolojisi ile çok çekirdekli işlemciler ve en yeni ekran kartlarına sessiz bir biçimde güç sağlamayı hedefliyor. Düşük gürültü düzeyi, üst seviye oyun sistemleri için çok değerli bir özellik. ROG Strix serisi güç kaynakları ROG Thor serisinde kullanılan soğutma bloklarından yararlanıyor. Kütle ve yüzey alanının dikkatle dengelendiği bu soğutma bloğu, eksen teknolojili fanların çalışmasına gerek kalmadan evvel bile büyük ölçüde güç iletilmesini sağlıyor.

ROG Strix ekran kartlarında kullanılan tasarımı temel alan Eksen Teknolojili fanlarda daha küçük bir yuva bulunuyor. Daha uzun tasarlanan kanatlar ise havayı aşağıya yönlendirerek statik basıncı artıran bir bariyer halkasına bağlı. Dayanıklılık büyük ehemmiyet taşıdığından pervane çift rulmanlı bir tabana monte ediliyor. Bu tasarım, kaymalı yataklı modellere nazaran iki kat daha uzun ömür sağlıyor. ROG soğutma bloklarının da eklenmesiyle verimli hale gelen soğutma sisteminde fanların düşük süratte çalışması kâfi oluyor. Bu da gürültü düzeyini en aza indiriyor.

Japon üretimi kapasitörler ve düşük RDS (açık) MOSFET’ler, 10 yıllık garanti için temel oluşturuyor. Strix güç kaynakları bu sayede 80 PLUS Gold sertifikasını da taşıyor.

ROG Strix serisi güç kaynakları büsbütün modüler bir yapıya sahip. Eserle birlikte gelen eksiksiz kablolar en yeni donanımlara ahenk sağlıyor. 24 pimli güç kablosu, iki adet 6+2 pimli PCIe ve iki adet 8 pimli EPS 12V güç kabloları dalgalanmayı azaltarak ağır anlarda kararlılık sağlayan kapasitörlerle birlikte geliyor.

Başa dön tuşu