ASUS’tan 1440p OLED Oyun Monitörü: ROG Swift OLED PG27AQDM

ASUS ve Republic of Gamers (ROG), oyunlar, profesyonel içerik üretimi, hibrit çalışma ve cümbüş için tasarlanan heyecan verici monitör serilerini duyurdu.

27 inç boyutundaki bu WQHD (2560 x 1440) OLED oyuncu monitöründe yansıma önleyici mikro dokulu kaplama, 0,03 ms reaksiyon mühleti ve 240 Hz yenileme suratı üzere özellikler yer alıyor. Son derece yüksek kare suratları verebilen bu monitör hakikaten etkileyici oyun tecrübeleri yaşatıyor. OLED panelin ömrünü uzatmak için Swift OLED PG27AQDM’de ısı üreten bileşenler için özel bir soğutma bloğu kullanılıyor. Yenilenen iç nizam ise soğutmanın randımanını artırıyor. Eser içindeki hava akışı daha uygun hale getirilirken üstteki genişletilmiş havalandırma açıklıkları ısıyı daha düzgün uzaklaştırıyor. Isı monitörün art kısmında daha eşit biçimde dağıtıldığından ortalama sıcaklık öbür 27 inç monitörlere kıyasla %5 daha düşük oluyor.

Akıllı voltaj optimizasyonu her piksele uygulanan voltajı tek tek denetim ederek dengeli bir parlaklık sağlıyor. ROG bu modelde OLED parlaklığı, voltaj düzeyi ve çalışma sıcaklığı ortasındaki ahengi sağlamak için panel üreticisiyle yakın bir çalışma yürüttü. Panel için geliştirilen akıllı bir algoritma sıcaklık değişimine nazaran voltajı düzenleyerek panel genelinde parlaklığın dengeli olmasını sağlıyor.

Tek tip parlaklık ayarı özelliği parlak beyaz pencerelerin boyutunu değiştirirken bile parlaklık düzeyini koruyor. Ayrıyeten yeni DisplayWidget Center yazılımı kullanıcıların ekran menüsüyle uğraşmak zorunda kalmadan kullanışlı bir arayüzle OLED fonksiyonlarını ve sistem ayarlarını değiştirmesini sağlıyor.

Olağanüstü HDR performansı veren bu monitör 1000 nit azamî parlaklığa ulaşabiliyor. %99 DCI-P3 renk gamı ve Delta E < 2 renk doğruluğu ile son derece gerçekçi renkler sunan ROG Swift OLED PG27AQDM yüksek parlaklığın yanı sıra en koyu siyahları da gözler önüne seriyor. ROG Swift OLED PG27AQDM modeli 2023’ün birinci çeyreğinde piyasaya çıkacak.

Başa dön tuşu