Bioshock ve Mafia İçin Devam Oyunları Yolda

Take Two’nun 2019 ikinci çeyrek raporunda bulunan açıklamalar birçok hayranı sevindirdi. Şirketin elinde bulunan markalar ve yesyeni oyunlar için geliştirici aramaya başlaması, Bioshock 3 için yeşil ışık yakıldığının en büyük göstergesi.  Elbette bahsedilen devam oyunu GTA 6 da olabilir, lakin Kotaku’nun daha evvel paylaştığı söylenti Take Two’nun Bioshock için harekete geçtiğini doğruluyor. Kotaku paylaştığı haberinde Take Two’nun yeni Bioshock için baş dizayncı aradığını yazmıştı.

En son 2014’te yayımlanan Bioshock Infinite: Burial at Sea eklentileriyle öyküsünü finale ulaştıran Bioshock, uzunca bir müddettir ortalarda yok. Ken Levine ve takımının dağıtılmasının akabinde yeni gelecek oyunun nasıl bir yapıya sahip olacağını kestirmek çok güç.

Yine ihtimaller üzerinden konuşursak, finans raporunda bahsedilen oyunlardan biri Mafia 4 olabilir. Yıllar süren bekleyişin akabinde 2 yıl evvel piyasaya sürülen Mafia 3, düşük inceleme puanları ve hayran tenkitleri nedeniyle beklenilen etkiyi yaratamamıştı.

Take Two’nun yeni devam oyunları hakkında ne net bilgiye, önümüzdeki yıl PlayStation ve Microsoft duyurularında ulaşacağız.

Başa dön tuşu