Bir periyoda damga vuran artık unutulup giden Web siteleri

İnternetin sükse yaptığı yıllarda ortaya çıkan lakin artık unutulup giden web sitelerini sizler için bir ortaya getirdik. Bakalım bu siteleri hatırlayacak mısınız?

İnternetin yükselişe geçtiği devirde bir çok web sitesi hayatımıza girmişti. Lakin yeniliğe ayak uyduramayan siteler maalesef ki arşivin tozlu raflarındaki yerini almıştı. Periyodunda fırtınalar estiren yüzbinlerce kullanıcısı olan lakin günümüzde unutulup giden web sitelerini sizler için bir ortaya getirdik. Bu web sitelerini bakalım hatırlayanlarınız olacak mı?

netbulpower.com

SMS periyodunda sükse yapan netbulpower.com, internet üzerinden dilediğiniz bireye bâtın numaradan ileti göndermenizi sağlıyordu. Fiyatsız olarak gönderilen bu SMS bildirileri bir çok kişinin maalesef ki kelamlı taciz edilmesine sebep olduğu için site bir müddet sonra yayın hayatına son vermişti.

komikaze.net

Erdil Yaşaroğlu’nun milyonları güldüren komikaze serisinin web sitesi 2000’li yılların başlarında kurulmuştu. İnternetin Türkiye’de yeni yaygınlaştığı sırada usta isim Erdil Yaşaroğlu’nun karikatürleri herkesi güldürmeyi başarmıştı.

AltaVista.com

Google’ın yeni kurulduğu sıralardaa AltaVista.com hayatımıza girmişti. Arama motoru olan AltaVista.com devrinde kütüphanelere baş tutmayı başarmıştı. Fakat bu firma daha sonra Yahoo tarafından satın alındı.

Başa dön tuşu