Borderlands 3 Satışları 5 Günde 5 Milyonu Gördü

2K Games tarafından 13 Eylül tarihinde piyasaya sürülen Borderlands 3 satışları ile yüzleri güldürdü. Birinci haftasında etkileyici satış performansı ile rekor kıran oyunun yalnızca 5 günde 5 milyon adet satış yaptığı açıklandı. Bu sayının içerisinde PC, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarının olduğunu da belirtelim. Böylelikle oyun 2K Games tarihinin en süratli satan oyunu olma unvanını da elde etti.

Borderlands 3, 2K Games’in en süratli satan oyunu oldu

Borderlands 2 çıkış sayıları ile kıyaslandığında yüzde 50 daha fazla oyuncunun Borderlands 3 aldığı belirtiliyor. Hatta ön sipariş rekorlarının da kırıldığı bilgisi veriliyor. Dijital satışların da başarılı gittiği ve çıkış satışlarının yüzde 70’ten fazlasının bu cepheden geldiği görülüyor. Çapraz platform ve çapraz dağıtım anlamında 2K Games dijital satışları için bu yüzdenin de şimdiye kadarki en yüksek olduğu kaydediliyor.

Tam bir sayı verilmese Epic Games Store için özel PC sürümünün de hayli uygun sattığı ve bu mağazadan ön siparişlerin de rekor kırdığı belirtiliyor. Burada da oyun, 5 günlük müddette PC’de en çok satılan 2K oyunu olmayı başardı. Gearbox, çıkışında Borderlands 3 eş vakitli oyuncu sayısının Borderlands 2’nin tüm vakitlerin en yüksek düzeyini neredeyse ikiye katladığı bilgisini veriyor.

PC (Epic Games Store), Xbox One ve PlayStation 4 için satışta olan oyunun Kasım ayında Google Stadia için de çıkacağı paylaşılıyor. Oyunun Steam çıkışı ise Nisan 2020’den evvel gerçekleşmeyecek.

Başa dön tuşu