Call of Duty Modern Warfare Fotogrametri Tekniği İle Geliştiriliyor

CoD Çağdaş Warfare ile köklerine geri dönecek olan Activision, merakla beklenen yeni oyun ile ilgili kıymetli açıklamalarda bulundu. Activison yetkililerinin aktardığı bilgiler doğrultusunda, yeni Call of Duty Çağdaş Warfare fotogrametri tekniği ile karşımıza çıkacak.

Serinin yeni oyunuyla birlikte Çağdaş Warfare’ı da yine başlatacak olan üretimci firma, tıpkı vakitte bu yıl yeni oyun motoruna da geçiş yapacak. Bu kısımda gerçeğe yakın grafikler ile karşımıza çıkmayı planlayan Activision, fotogrametri isimli teknikten yararlanacağını açıkladı.

Bu tekniğin sayesinde kısım dizaynlarının gerçekliğini üst düzeylere çıkartacak olan üretimci firma, böylelikle yaklaştığımız nesnelerdeki ayrıntı düzeyini de artıracak.

Bahsi geçen bu mevzu ile ilgili Activision’da sanat dizayncısı olarak misyon alan Joel Emslie, oyuncuları gerçeğe yakın grafiklerin beklediğine de bilhassa vurgu yaptı. Bunun yanı sıra, yeni oyunda fotogrametri tekniğinin haricinde Ray Tracing teknolojisine yer verilecek.

Bu sayede objelere yansıyan ışığında daha gerçekçi görünmesini sağlayacak olan Activision, savaş atmosferini iliklerimize kadar hissetmemize imkan tanıyacak.

Tüm bunların haricinde Activision yapımcılarından biri olan Ashton Willams da yeni oyun ile ilgili bir ekip açıklamalarda bulundu. Williams’ın söylediklerine nazaran, geçtiğimiz ay yayınlanan fragmanın tamamının oyun içi manzaralardan oluştuğunu belirtti. Bahsi geçen fragmanı çabucak aşağıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu