Can Göver ile IFA 2019’da Philips TV’leri Konuştuk

Türkiye TV pazarı nasıl? Gelişmekte olan bir pazar ve günden güne gelişiyor. 2019 yıl sonu Türkiye TV pazarının 2 milyon adede ulaşması bekleniyor.

Segmentlere bakıldığı vakit OLED panel çeşidi pazarın hala görece küçük bir kısmına sahip lakin büyüyor. Bilhassa de 50 ve 55 inç televizyon segmenti değerli bir büyüme kaydediyor.

IFA 2019 çerçevesinde tanıtılan televizyonlar içerisinde The One modeli ilgilimizi çekti. Bu Philips’in Hero Product yani anahtar eser modeli. Herkesin ulaşabileceği fiyat düzeylerini hedefleyen bu modeller hem konsol oyuncularına, hem de Netflix üzere dijital içerik izleyicilerine yöneliyor. Bilhassa isimlendirme açısından akılda kalacak bir isimlendirme var. Gerçek metal gereçler kullanılıyor, 40 derece dönebilen bir stand, üç taraflı Ambilight, P5 imaj motoru ve Android işletim sistemiyle bütün ana özellikleri kapsıyor.

Android 9 şurası televizyonları gördük pekala Philips TV’ler Android 10 güncellemesi alacak mı? Philips TV’nin Android güncelleme anlayışı nasıl? Philips’in cevabı kolay, her yeni gelişmeyi takip etmek için Google Android tarafı ile çalışmalar devam ediyor. Android ile birlikte yol almaya devam edecek olan şirket, bu manada güncelleme tarihi vermese de bu yolda ilerliyor.

Şu an yeni ve güçlü işlemciler kullanılıyor. Bu sayede Philips TV tarafında bilhassa 2018 sonrası modellerinde süratli kanal geçişlerine de odaklanmış durumda. Eski modellerde kullanıcılardan gelen dönüşlere nazaran yeni modeller tasarlanmış diyebiliriz.

803 ve 804 üzere OLED modellerini de konuştuk. Yeni jenerasyon OLED panel haricinde ayak ve kasa dizaynları da daha da şık hale getirilmiş. Üst modellerde de fuarda Ambilight 3 ile Ambilight 4’ün farkını gördük ve yeni modelleri incelemek ve elbette sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Özellikle fuarlarda daha evvel televizyonların çıkış tarihleri konusunda Türkiye’ye eserlerin gelişi daha ileriki aylara kalırken, bu yıl IFA 2019 ile birlikte Eylül ve Ekim aylarında yeni televizyonlar çabucak Türkiye pazarına giriş yapabilecek.

Tüm IFA haberleri ve videoları…
IFA Sponsorumuz Mediamarkt…
Aktüel Philips eserlerini MediaMarkt‘an satın alabilirsiniz…

Başa dön tuşu