Dokunmaya Duyarlı Telefon Kılıfı Geliştirildi

Bristol Interaction Group araştırmacıları tarafından insan derisi üzere hissettiren dokunmaya hassas telefon kılıfı üretildi. Pek de cazip gözükmeyen Skin-On Interfaces teknolojili eserde, arayüz başta da belirttiğimiz üzere çok hisli ve bu manada akıllı telefonunuz ile etkileşim için size yeni yollar sağlıyor.

Sadece dokunmatik giriş konusunda hassas olmakla kalmayan kılıf, ayrıyeten basınç ve hareketlerin seviyelerini tespit edebiliyor. Deriyi çektirmenin yahut tabiri caizse çimdirmenin bile bir etkileşim olacağı söz ediliyor. Bunların hisleri yansıtmak için bir yol olarak kullanılabileceği de bilgiler ortasında. Mesela deriyi gıdıklamanın gülme ya da sıkmanın sonlanma üzere manaları yansıtabileceği paylaşılıyor.

Skin-On Interfaces teknolojisinin yalnızca telefon kılıfı olmakla kalmaması isteniyor. Teknolojinin dizüstü bilgisayarlarda trackpad ya da akıllı saatlerde kayış olarak yer alması ile ekstra giriş metotları sağlanması gayeler ortasında. Eserin düz renk ve aşırı gerçekçi olmak üzere iki farklı modelinin olduğunu da belirtelim.

Arayüz için kullanılan teknoloji büsbütün açık kaynaklı. Dokunmatik giriş için kullanılan denetimci de geliştirme yapmak isteyenlerle paylaşılıyor.

Başa dön tuşu