Enes Batur’un Minecraft Videosu Hacklendi!

YouTuber Enes Batur son günlerde yurt dışında yapılan haber ve görüntülere mevzu oluyor. Yaptığı içeriklerin aslında büsbütün öteki YouTuber’lara ilişkin görüntülerin kopyası olduğu istikametindeki savların akabinde, artık de geçtiğimiz günlerde yayınlamış olduğu Minecraft Part 1 (2013) görüntüsü hacklendi.

“Merhaba arkadaşlar, yeni bir gün ve bugün Piwdiepie’ın içeriğini çalıyoruz.”

Geçtiğimiz devirde YouTube’un kanalını öldürmeyi planladığını söyleyen PewDiePie, yeni konseptle birlikte Minecraft görüntüleri çekmeye başlamıştı. Minecraft ile bir arada canlanan kanal, son yıllardaki en yeterli izlenme sayılarına ulaşmış durumda.

Enes Batur da uzun vakit sonra birinci Minecraft görüntüsünü geçtiğimiz günlerde yayınladı. Görüntünün ismi, kapak görseli ve içeriği de tartışılmaya başlandı. Görüntünün ve konseptin büsbütün PewDiePie’dan çalıntı olduğu söylenirken, Enes Batur’un görüntüsünün altyazıları değiştirildi. Eklenen İngilizce altyazı içerisinde “Ben bir içerik hırsızıyım.” üzere sözlere yer veriliyor. Ayrıyeten görüntünün Dislike ölçüsü da 57 bin düzeyine çıkmış durumda.

Başa dön tuşu