Facebook Libra Association’da Kan Kaybı Devam Ediyor

Haziran ayında Facebook uzun müddettir hakkında konuşulan Libra kripto parasını ve Calibra dijital cüzdanını duyurmuştu. Öte yandan, duyurulmasının çabucak akabinde gizlilik ve rekabet kaygıları sebebiyle Libra belli kısımların yansısını çekmişti. Bunu önlemek için kurulan Libra Association ise birinci olarak bu ayın başında üyelerinden PayPal’u kaybetmişti. Artık ise Visa, Mastercard, Stripe, Mercado Pago ve eBay de birlikten ayrılan değerli isimler oldu. Toplamda 6 üyenin ayrılması ile birlikte geri kalan tek ödeme işlemcisi ise Hollanda merkezli PayU.

Libra Association sözcüsü ise üyelerin vakit içerisinde artabileceğine ve değişebileceğine dikkat çekiyor. Libra’nın kontrol ve teknolojisinin tasarım prensibinin açık olmasının Libra ödeme ağının esnek olmasını sağladığına da ayrıyeten vurgu yapılıyor. Libra Council birinci toplantısını ise 14 Ekim tarihinde gerçekleştirdi ve üyeler kripto para ünitesine resmi taahhütlerini gerçekleştirdi. Bu manada başta paylaştığımız isimlerin birlikten ayrılmak için bu tarihi neden beklediği mana kazanıyor.

Şu an için durumlar Facebook kripto parası için berbat gözükse de Libra yöneticisi David Marcus müspet açıklamalarına devam ediyor.

Başa dön tuşu