Fitbit OS Güncellemesi Yenilikler İle Geliyor

Google tarafından satın alınma sürecindeki Fitbit, akıllı saatleri için yeni bir güncelleme sunmaya hazırlanıyor. 3 Aralık tarihinde sunulması planlanan Fitbit OS güncellemesi ile Versa, Versa Lite ve Versa 2 için kimi geliştirmeler sunulacak. Ayrıyeten, bunlar ortasında yalnızca Versa 2 için özel olanlar da var.

Fitbit’in en yeni akıllı saati, güncelleme ile daha gelişecek always-on ekranı için 5 yeni akıllı saat kadranı ve always-on ekran ile faal modlar ortasında daha süratli geçiş yeteneği kazanacak. Aygıtla bütünleşik Amazon Alexa dijital asistan üzerinden antrenman rutini oluşturma özelliği de yeniliklerden olacak. Daha dengeli kalp ritmi takibi de PurePulse isimli yeni algoritma ile sunulacak. Teknoloji makine tahsili kullanarak optik sensördeki kalp ritminin eşsiz imzasını tanıma ve bu bilgiyi kullanma yeteneğine sahip.

Diğer akıllı saatler için de kimi geliştirmeler bulunuyor. Öncelikle uyku takibi için Sleep Score özelliği direkt Fitbit akıllı saatinizde ve telefonunuzdaki uygulamada mevcut olacak. Yeni Akıllı Uyandırma özelliği programlanan alarm vaktine kadar olan 30 dakika içerisinde kullanıcısını uyku döngüsünün en uygun basamağında uyandırmaya çalışacak. İdman uygulaması da yeni tasarım ile daha çağdaş bir görünüme kavuşuyor. Ek olarak, direkt saatinizden 20 idman moduna kolaylıkla erişilebilecek. Yeni Saat kadranı değiştirme uygulaması da kullanıcının 5 saat kadranını saklamasına ve bunlar ortasında saat üzerinden geçiş yapmasına imkan sunuyor. Ajanda uygulaması da kullanıcıların etkinliklerini takip etmesine yardımcı oluyor.

Önümüzdeki aylarda yeni özellikler sunacak öteki güncellemeler de gelecek mi şu an için bilinmiyor. Google birleşmesi sonrasında Fitbit’in Wear OS gelişimine odaklanma ihtimali olabileceğini de düşünebiliriz.

Başa dön tuşu