Fitbit Versa 2 Duyuruldu

Fitbit Versa 2, bütünleşik mikrofon ile kullanabileceğiniz dahili Alexa yapay zeka asistana sahip birinci Fitbit akıllı saat modeli. Böylelikle Alexa’dan bir idmana başlamasını, en yakın spor salonunu bulmasını yahut bir avokadoda kaç kalori olduğunu sorabiliyorsunuz.

Saatte bulunan Fitbit Pay ise telefonunuzu kullanmadan NFC ödemeler yapmanıza imkan sağlıyor. Alışılmış ki bu özellik ülkemiz kullanıcılarını pek ilgilendirmiyor.

Spotify desteği ise müziğinizi akıllı saatinizden kolaylıkla denetim etmenize müsaade veriyor. Aygıtınızda müzik depolayıp depolamayacağınız konusu ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Sleep Score (Uyku Puanı) özelliği kalp ritminizi, huzursuzluğunuzu, uyanık kaldığınız vakti ve uyku evrelerinizi baz alarak bir puan ortaya koyuyor. Akıllı uyandırma ise tüm Fitbit akıllı saatlerle geliyor ve makine tahsili ile sizi en uygun vakitte uyandırıyor. Sleep Mode (Uyku Modu) ise siz uyurken ekranı kapatıyor. Son olarak, bir de Estimated Oxygen Variation Graph (Tahmini Oksijen Değişimi Grafiği) özelliği sunuluyor. Daha yeterli uyku takibi isteyenler ise Fitbit Premium üyesi olarak tüm aktivite datalarını daha ayrıntılı görebilecek.

Versa 2 karbon kasalı siyah, bakır roze alüminyum kasalı petal ve sis grisi kasalı duman renk seçeneklerine sahip. Bu modeller 199.95 dolar fiyat etiketi taşıyor. Ek olarak, 229.95 dolar fiyatla Special Edition seçenekler de mevcut. Eserlerin çıkış tarihi ise 15 Eylül.

Başa dön tuşu