GeForce RTX 40 Ekran Kartlı ASUS ROG Dizüstü Bilgisayarlar Tanıtıldı

ASUS, teknoloji fuarı CES 2023 kapsamında gerçekleştirdiği “Cesaret Edenler İçin: Limitini Aş” sanal lansman etkinliğinde, performans odaklı eserlerini duyurdu. ASUS’un en yeni jenerasyon işlemcilere ve en güçlü grafik kartlarına sahip dizüstü bilgisayarları, oyun tutkunlarından tam not aldı.

Bu yıl ROG, performansı sonların ötesine taşımak için oyun serisini her zamankinden daha fazla geliştirdi. Aktiflik sırasında sunulan yenilikler ortasında 16, 17 ve 18 inç versiyonları bulunan Strix Scar ve Strix G serisi oyun dizüstü bilgisayarlar yer alıyor. Bu yeni güç merkezleri, azamî performans için AMD Ryzen™ 9 Zen 4 ve 13. Kuşak Intel® Core™ işlemciler ile dizüstü bilgisayarda daha evvel hiç görülmemiş performansı sunmak için NVIDIA Advanced Optimus dayanağı içeriyor.

ASUS ROG, ROG Nebula HDR ve AniMe Matrix™ ekranlara sahip yeni Zephyrus M16 (GU604) ile Zephyrus G16 (GU603) ve Zephyrus G14 (GA402) modellerini tanıtırken, çok taraflılık açısından tümü ROG XG Taşınabilir harici GPU ile uyumlu olan modelleri ROG Flow X16 (GV601), Flow X13 (GC33) ve Flow Z13’ü (GZ301) de yenilediğini duyurdu. Ultra çok istikametli ve kompakt yeni dizüstü bilgisayarlar, performans ve taşınabilirliği bir ortada sunacak halde tasarlandı.

Yeni ROG Strix SCAR 18 (G834), espor tutkunları düşünülerek tasarlandı. Aygıt, bir masaüstü PC’nin gücünü ve konforunu en üst seviye bileşenlerle desteklenen bir dizüstü bilgisayara taşırken, oyuncuları azamî performansıyla kendine çekiyor. Aygıt, QHD 240 Hz’e kadar spesifikasyonlu 18 inç Nebula Ekrana sahip birinci ROG dizüstü bilgisayar olma özelliği taşıyor

ROG Strix SCAR’ın 16 yahut 17 inç modelleri de mevcut. 16 inç ve 18 inç modeller, 24 çekirdeğe ve 32 iş parçacığına sahip 13. Jenerasyon Intel Core i9-13980HX işlemcilerle donatıldı. ROG Strix SCAR 17, AMD Ryzen 9 Zen 4’e kadar işlemciye sahipken, ROG Strix SCAR 16 çarpıcı görseller için 16 inç Küçük LED QHD 240 Hz Nebula HDR Ekran ile taşınabilirlik sunuyor.

Yüksek yenileme suratına sahip oyunlar için ihtimamla geliştirilen tüm Strix modelleri, gelişmiş optimus özellikli bir NVIDIA GeForce RTX 40 serisi GPU ile donatıldı. Oyuncular, en ağır iş yükleri altında bile en yeterli performans için CPU’daki Conductonaut çok sıvı metal, Tri-Fan teknolojisi, tam çevreleyen havalandırmalar ve akıllı soğutma ile inanılmaz gücü ve azamî performansı deneyimleyebiliyor.

Ayrıca tüm Strix modelleri, kristal netliğinde bir ses için Dolby Atmos® sanal surround kullanıyor. İki Taraflı Yapay Zeka Gürültü Tedbire, hem gelen hem de giden bağlantı için art plan gürültüsünü filtreleyerek herkesin sesinin yüksek ve net bir biçimde duyulmasını sağlıyor. 64 Wh yahut 90 Wh pil ve 100 W Type-C® şarj özellikleri sayesinde Strix modeller, hareket halinde bile kesintisiz kullanılabiliyor. WiFi 6E ve bir Ethernet ilişki noktası, hem kablolu hem de uyumlu kablosuz ağlarda en az gecikme için son teknoloji ağ irtibatı sağlıyor. Tüm ekranlar, yırtılma yahut takılma olmaksızın çarpıcı manzara kalitesi için Dolby Vision® HDR ve NVIDIA G-SYNC® teknolojisi ile geliştirildi.

ROG Zephyrus G14, 16:10 en uzunluk oranıyla, ROG Nebula HDR Küçük LED QHD 165 Hz Pantone® onaylı ekrana sahip 14 inçlik bir oyun canavarı. Ek panel seçenekleri, QHD 165 Hz yahut FHD 144 Hz sürümlerini içeriyor. Hassas mühendislik eserinde CPU ve GPU’yu kaplayan bir buhar odası, CPU üzerinde bir sıvı metal termal bileşik ve ayrıyeten çift 84 kanatlı Arc Flow Fanları® mevcut. Böylelikle, soğutma teknolojisi sayesinde çok ısınma konusu da kaygı olmaktan çıkıyor. 76 Wh pili ise oyuncuların nerede olurlarsa olsunlar etkin kalmalarına imkan sunuyor.

Tüm Zephyrus modelleri, net sesli irtibat için Dolby Atmos hoparlörler, çoklu modlara sahip bir 3D mikrofon dizisi ve İki İstikametli AI Gürültü Engelleme teknolojisi içeriyor. G14 ve M16, bir FHD IR kamera ile, G16 ise bir HD 720P IR kamera ile birlikte sunuluyor. Tüm modeller Windows Hello tarafından destekleniyor. Ekranlar ise Pantone Onaylı ve Dolby Vision teknolojisi ile geliştirildi. Zephyrus modellerinde azamî konfor için 180° ErgoLift menteşe mevcut. Çok çeşitli temas seçenekleri ortasında DisplayPort™ 1.4 ve güç dağıtımına sahip 100 W USB Type-C ilişki noktası, PD şarj takviyesi ve WiFi 6E de bulunuyor.

ROG Zephyrus G16, 13. Kuşak Intel Core i9-13900H işlemci ve azamî 120 W TGP, MUX Anahtarı ve NVIDIA Advanced Optimus ile NVIDIA GeForce RTX 40 serisi ekran kartları içeriyor. G16, %94 ekran-gövde oranına ve genişletilmiş 16:10 en uzunluk oranına sahip bir Nebula ekranın yanı sıra 90 Wh pil ve HDMI® 2.1 özellikleriyle dikkat çekiyor.

ROG Zephyrus G14, NVIDIA GeForce RTX 40 serisi GPU, Zen 4 mimarili AMD Ryzen 9 CPU, 125 W azamî TGP, MUX Anahtarı ve NVIDIA Advanced Optimus üzere güçlü donanım özelliklerine sahipken, ROG Zephyrus M16, 13. Kuşak Intel Core i9-13900H CPU, azamî 145 W TGP, MUX Anahtarı ve NVIDIA Advanced Optimus ile NVIDIA GeForce RTX 40 serisi GPU’yu içeriyor.

M16 ve G14, kullanıcısının biçimini yansıtacak özelleştirilebilir bir AniMe Matrix ekranıyla oyunculara ayrıcalıklı bir tecrübenin de kapılarını aralıyor.

ROG Zephyrus M16 ise QHD Küçük LED 240 Hz, G-SYNC özellikli 3 ms ROG Nebula HDR ekran, %92 ekran-gövde oranı ve 16:10 en uzunluk oranı ile piyasaya sunuldu. Tıpkı vakitte, tam genişlikte soğutucuya sahip ROG Intelligent Cooling™ Tri-fan teknolojisine ve Power Delivery 3.0 ile büyük, süratli şarj olan 90 Wh pile de sahip.

ROG Flow X13, bir AMD Ryzen 9 Zen 4 CPU ve bir NVIDIA GeForce RTX 40 serisi GPU içeriyor. 360° dönüştürülebilir tasarımı sayesinde tablet, çadır ve stand üzere farklı modlarda kullanılabiliyor. NVIDIA GeForce RTX 40 serisi GPU’lu bilgisayar, isteğe bağlı bir XG Taşınabilir harici GPU da içeriyor. Ayrıyeten aygıt, 75 Wh pil, 100 W USB Type-C süratli şarj ve 130 W AC adaptör ile birlikte sunuluyor. Ultra kompakt 13 inç kasasıyla, harika mobilite ve taşınabilirlik isteyenler için epeyce ülkü.

ROG Flow X13, çarpıcı görseller için QHD 165 Hz Nebula ekran ile birlikte Pantone Onaylı ve Dolby Vision dayanağı, çizilmeye güçlü Corning® Gorilla® Glass DXC dokunmatik ekran, G-SYNC ve Gelişmiş Optimus teknolojisi sunan FHD 120 Hz panel özelliklerine sahip. Ek özellikler ortasında Windows Hello özellikli FHD IR kamera, rahat yazma için tam boyutlu 15 inç klavye, genişletilmiş dokunmatik yüzey, birinci sınıf Dolby Atmos ses ve İki İstikametli Yapay Zeka Gürültü Tedbire de yer alıyor.

360° dönüştürülebilir dizaynlı öteki bilgisayar da ROG Flow X16. Dizüstü kullanımının yanı sıra stand, çadır ve tablet modlarında da kullanılabiliyor. Tablet modu için sağlam bir dokunmatik dayanağı ve gerçek not alma ve çizim için ekran kalemi dayanağı içeriyor. Oyuncular, 13. Kuşak Intel Core i9-13900H işlemci, NVIDIA GeForce RTX 40 serisi GPU, 2 TB’a kadar PCIe 4.0 x4 SSD depolama ve 16 GB’a kadar DDR5-4800 bellek üzere güçlü özellikler sayesinde birinci sınıf performansı yakalayabiliyor.

1.024 adede kadar farklı karartma bölgesi, QHD çözünürlük, 240 Hz yenileme suratı, 3 ms reaksiyon mühleti ve genişletilmiş 16:10 en uzunluk oranı ile Nebula HDR 1100 nite kadar küçük LED ekrandan en güzel görselleri aktarıyor. Ayrıyeten Pantone Onaylı renk sürece, %100 DCI-P3 gamı, Dolby Vision HDR, yeni kuşak HDMI 2.1, Thunderbolt 4, Type-C USB4® irtibat noktaları da içeriyor.

Yepyeni Tri-Fan sistemi, Arc Flow fanlarıyla birlikte sunuluyor. Büyük skived-fin soğutucular, azamî yüzey alanı sağlarken, CPU’da bir sıvı metal termal bileşik kullanılıyor. Dengeli performans ve kararlılık için toz filtreleri de mevcut.

Güçlü bir oyun tableti olan ROG Flow Z13 (GZ301), 13. Kuşak Intel Core i9-13900H işlemciye ve NVIDIA GeForce RTX 40 serisi GPU’ya, G-SYNC ve DDS 2.0 dayanağına sahip. 13 inçlik bilgisayar, yalnızca 1,1 kg tartısında ve 12 mm kalınlığında.

Oyuncular, 13 inç Nebula ekran, 16:10 en uzunluk oranı ve QHD 165 Hz panel ile %100 DCI-P3 kapsama alanı sayesinde her şeyi daha net görebiliyor. Çizilmeye karşı güçlü Gorilla Glass DXC dokunmatik ekran ve Windows Hello özellikli FHD IR kamera da bulunuyor. Her vakit soğuk kalan Z13, hava akışı verimliliğini artırmak için tasarlanmış 2’si 1 ortada form faktörünün yanı sıra ısı transfer kapasitesini artıran ve 0 dB ortam soğutmasına ulaşan buhar odası ve sıvı metal soğutması sayesinde tam yük altında bile son derece sessiz kalmayı da başarıyor.

ROG Strix G22CH’in hava akışı için optimize edilmiş tasarımı, hava yahut sıvı soğutma sistemini destekleyebiliyor ve her iki seçenek de kompakt kasaya basitçe sığabiliyor. 13. Jenerasyon Intel Core i9 işlemcinin ve en yeni NVIDIA RTX GPU’nun inanılmaz gücü sayesinde kullanıcılar birebir anda inançla oyun oynayabiliyorlar.G22CH, sağlam yazılım takviyesi, Aura Sync, İki İstikametli Yapay Zeka Gürültü Tedbire ve sürükleyici ses tecrübesi için Dolby Atmos içeriyor.

Başa dön tuşu