Google Fotoğraflar 1 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Google, 4 yılın akabinde Google Fotoğraflar isimli fotoğraf paylaşma ve depolama servisinin 1 milyar kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Böylelikle Fotoğraflar şirketin Android, Chrome, Gmail, Google Drive, Google Haritalar, Google Arama, Google Play Store ve YouTube sonrasında 1 milyar barajını geçen 9. eseri oldu.

İlk olarak 2015 yılı ortasındaki Google I/O geliştirici konferansında duyurulan servis, Google Plus servisinin fotoğraf özelliklerinin yerine geçmişti. Ücretsiz olan servis, 16 MP fotoğraflar ve 1080p çözünürlükte videolar için sınırsız depolama ile öne çıktı. Android akıllı telefonlara ön yüklü olarak gelmesiyle de kullanıcı tabanını hatırı sayılır biçimde genişletti. Bu ortada Gmail’in 1 milyar barajını aşmasının 12 yıl, Facebook ve Instagram’ın ise 8 yıl sürdüğünü ufak bir not olarak düşelim.

Son olarak şirket, Android için yalnızca 10 MB boyutundaki Gallery Go uygulamasını da kullanıcılarına sunmuş durumda. Uygulama kullanıcıların fotoğraflarını çevrimdışı olarak yönetmesini ve bireylere, dokümanlara ya da yerlere nazaran otomatik olarak sıralamasını sağlayabiliyor.

Başa dön tuşu