Google reklamları için düğmeye basıldı!

Google, reklamcılık işi hakkında kimi dataları gösteren yıllık “Reklamcılık Güvenlik Raporu” ile karşımıza çıktı. Rapor, Google’ın 2020’de reklamverenler ve yayıncılar için 40’tan fazla siyaset eklediğini yahut güncellediğini gösteriyor. Şirket bu raporda, siyasetlerini ihlal eden yaklaşık 3,1 milyar reklamı engellediğini belirtiyor. Dahası, yaklaşık 6,4 milyar reklam bir ekip kısıtlamalar ile karşı karşıya kaldı.

Rapor, reklam kısıtlamalarının Google’ın bölgesel ve lokal maddelere uymasına müsaade verdiğini sav ediyor. Ayrıyeten, Google’ın sertifika programı ilgili uygulama prosedürlerini benimsiyor. Bu, reklamların sırf yerleştirmeye uygun olduklarında görüntülenmesini sağlamak için gerekli. Ayrıyeten, bu reklamların yasal olması ve yasal gerekliliklere uygun olması da lazım.

Google, yayıncı siyasetlerine uyup uymadıklarını belirlemek için web sayfalarını büyük ölçekte tesirli bir biçimde taramak için otomatik algılama teknolojisine yatırım yapmaya devam ediyor. Bu reklam kaldırma süreci binlerce yayıncıyı etkiliyor.

Geçen yıl itibariyle Google, koronavirüs ile ilgili olarak 99 milyondan fazla reklamı engellemek zorunda kaldı. Bu engellenen reklamlar ortasında COVID-19 için uydurma reklamların çoğunluk oluşturduğunu belirtelim. Ayrıyeten, Google düzmece N95 maskelerini tanıtan reklamları da engellemek zorunda kaldı.

Aynı vakitte, siyaset ihlalleri nedeniyle Google tarafından devre dışı bırakılan reklam hesaplarının sayısı yüzde 70 artarak 1 milyondan 1,7 milyona çıktı. Google, potansiyel tehditleri evvelce önlemek için önümüzdeki yıl da siyasetlere, uzman takımlara ve yürütme teknolojisine yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi. Ayrıyeten, doğrulama programının global ölçekte uygulama kapsamını genişletmeye ve şeffaflığı düzgünleştirmeye devam edecek.

Başa dön tuşu