Halo Yapımcılarından Disintegration Geliyor

V1 Interactive tarafından bilim-kurgu FPS tipindeki Disintegration oyunu Gamesom 2019 sırasında tanıtıldı. Halo yaratıcılarından Marcus Lehto ve SOCOM US Navy Seals ile tanınan Mike Gutmann’ın kurduğu stüdyoda, Halo, Destiny, Oddworld, EVE Online, Mirror’s Edge, Blade & Soul gibi oyunlarda çalışmış isimler yer alıyor.

Oyunun kıssa modunda, uzman Gravycycle pilotu Romer Shoal rolünde, çeşitli özel yetenekleri olan bir takımı yönetmekle sorumlusunuz. Oyun, Dünya’nın yakın vaktinde geçen ve çok iklim bozulmaları, çok nüfus, kıtlık ve global salgınlar yüzünden ulusların çöktüğü ve insan tipinin tükenme tehlikesinde olduğu bir periyotta geçiyor.

Bilim insanları ise buna karşı süreksiz bir tahlil olarak insan beynini alıp robotik vücutlara aktarmanın bir yolunu bulmuş. Bu sürece ise Integration deniyor. Yıllarca insanlığın hayatta kalması için bu usulle işler yolunda gitse de kimileri bunu insanlığın geleceğinin yeni bir formu olarak görüyor ve süreci geri almayı reddediyor. Kendilerini ise Rayonne olarak isimlendiriyorlar ve geriye kalan insanları yok etmeye karar veriyorlar. Romer olarak bizim vazifemiz ise direnmek ve hayatta kalmak. Çoklu oyuncu modu ise grup tabanlı ve oyuncular farklı mühimmatlarla yüklenmiş takımlar seçebiliyor.

Disintegration, 2020 yılında Xbox One, PlayStation 4 ve PC için çıkacak.

Başa dön tuşu