Huawei WiFi Q2 Pro Router’ını IFA 2019’da Tanıttı

MediaMarkt katkılarıyla katıldığımız IFA 2019’dan en yeni haberleri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Huawei’nin Gigahome 5630 gigabit PLC modem yongası ile donatılmış ve yenilikçi PLC Turbo teknolojisine sahip olan Huawei WiFi Q2 Pro, süratli data transferleri ve düşük gecikme mühleti sağlamak üzere PLC ağları için parazit önleyici müdahaleyi büyük ölçüde geliştirerek, 200 Mbps geniş bant ve daha süratli fiber optik geniş bant üzere yeni teknolojilerin yaygın olarak benimsenmesi için temel oluşturuyor.

Tüm IFA 2019 haberlerine bu irtibattan ulaşabilirsiniz.

Kayıpsız 200 Mbps geniş bant

Evlerde artan akıllı aygıt sayısının yanı sıra 200 Mbps ve üstü geniş bant yaygınlığı, büyük sinyal kanallarında iletim trafiğinde ani bir artışa neden oldu.

Üçüncü kuşak Huawei ana yönlendiricisi olarak Huawei WiFi Q2 Pro, ağ sinyali iletimi sırasında ortaya çıkan parazit sıkıntılarını çözmeye odaklanıyor. Sinyal gürültüsünü büyük ölçüde azaltmak ve routerlar ortasındaki bağlantı kalitesini artırmak için Huawei’nin gigabit PLC modem yongasını ve PLC Turbo teknolojisini kullanıyor. Evvelki modeller ile karşılaştırıldığında, WiFi Q2 Pro kıymetli ölçüde daha yüksek ağ hızları ve düşük gecikme sağlıyor.

Dahası, Huawei WiFi Q2 Pro 3 Paket Hibrit versiyonu, 1.867 Mbps‘ye kadar olan teorik temas suratları sunmak üzere süratli ve geniş bantlı erişime sahip konutlar için ülkü olan 5 GHz ağ WiFi teknolojisini PLC ve WiFi kontakların hibrit ağında kullanıyor.

Tak çalıştır kolaylığıyla tüm meskeni kapsayan WiFi

Ağ performansındaki yüzde 50 ila yüzde 120 artışa ek olarak Huawei Q2 Pro, evvelki modellerin tak ve çalıştır özelliğini miras alarak, desteklenen ikincil yönlendiricilerin sayısını aşan, yapılandırılmış her aygıt için 15’e kadar ek irtibata müsaade veriyor. Bu durum geniş bir konuttaki her yerin tam süratli bir İnternet irtibatına erişebilmesini sağlıyor.

Akıllı WiFi bağlanabilirliği sağlamak için Huawei WiFi Q2 Pro, çift bantlı otomatik seçim ve kesintisiz deveran destekliyor. Kullanıcıları frekans bandındaki en güçlü sinyalle otomatik olarak bağlıyor ve yakındaki teşebbüsü önlemek için WiFi kanallarını optimize ediyor.

Otomatik ağ portu tanımlama teknolojisi daha da uygun bir konfigürasyon için, kullanıcıları WAN ve LAN portları ile uğraşmaktan kurtarıyor. Ek olarak, direkt İnternet erişimi için yeni bir router bağlandığında, eski yönlendiriciden WiFi şifresini otomatik olarak alabiliyor.

Düşük gecikme ve yüksek güvenlik için IPv6 desteği

Huawei WiFi Q2 Pro, kullanıcının kapalılığını ve ağ güvenliğini daha da artırmak için yeni kuşak IPv6 ağ irtibat protokolünü destekliyor.

IPv4 protokolüyle karşılaştırıldığında IPv6’nın kullanımında, pratik olarak tükenmeyen bir adres kaynağı var. IPv6 adresleri, İnternet servis sağlayıcısının sunucuları tarafından verilen IP adresi öneklerini aygıtın MAC adresiyle birleştirerek rastgele oluşturulur, bu sayede ağa makus niyetli sızmalar zorlaşır.

IPv6 protokolü tarafından sunulan şifreleme seçenekleri, yönlendirici ve bağlı aygıtlarda garantili birinci sınıf güvenlik sağlar.

Başa dön tuşu