İki Yeni Nintendo Switch Modeli Üretimde

Nintendo tarafından E3 2019 fuarı sırasında birçok oyunun duyurusu gerçekleştirildi. Öte yandan şirket, iki yeni Nintendo Switch modeli hakkındaki söylentilere karşın, ilgili rastgele bir açıklamada bulunmadı. The Wall Street Journal’ın savına göreyse bu konsolların üretimine güneydoğu Asya’da başlanmış durumda.

Nintendo’nun üretimini ABD ile Çin ortasındaki ticaret savaşı sebebiyle Çin dışına taşıdığı tabir ediliyor. Bu yeni yerde yalnızca yeni modellerin değil, mevcut modelin üretimine de devam edildiği belirtiliyor. Bunun sebebi ise ABD’nin Çin’den gelen eserlere uygulayabileceği yeni potansiyel gümrük tarifelerine hazırlıklı olmak biçiminde gösteriliyor.

Yeni Switch özellikleri hakkında ise pek fazla bilgi verilmiyor. İki yeni modelden birisinin mevcut modelle emsal görünüşe sahip olacağı yalnızca donanımsal olarak birbirinden ayrılacağı söyleniyor. Ucuz modelin ise yeni bir görünüşe sahip olacağı söyleniyor. Evvelki söylentilerde ucuz modelde Joy-Con olmayabileceğinin fakat denetimlerin kasayla bütünleşik olabileceğinin ileri sürüldüğünü de hatırlatalım.

Şirketin gereğince konsol üreterek oyun konsolunu piyasaya sürdüğünde çabucak ABD’de de satışa başlamak istediği de bilgiler ortasında yer alıyor. Hatırlarsanız Nintendo mevcut modeli için gelen talepleri karşılamakta birinci birkaç ay hayli zorlanmıştı. Haliyle şirket benzeri bir durumla karşılaşmak istemiyor. Bakalım, yeni Nintendo Switch ne vakit tanıtılacak?

Başa dön tuşu