Instagram İçin Karanlık Mod Özelliği Kullanıma Sunuldu

Bildiğiniz üzere Instagram kısa bir mühlet evvel Android için karanlık mod özelliği test etmeye başlamıştı. Yaşanan bu gelişmenin bahsi geçen özelliğin iOS için ne vakit kullanıma sunulacağı merak edilirken, beklenen güncelleme yayınlandı. Yayınlanan güncellemeyle beraber iOS için Instagram karanlık mod özelliği kullanıma sunuldu.

iOS için Instagram Karanlık Mod Özelliği Kullanıma Sunuldu

Son vakitlerin en tanınan toplumsal medya uygulamalarından biri olan Instagram, iOS kullanıcıları tarafından merakla beklenen Dark Mode (Karanlık Mod) özelliğini sonunda kullanıma sundu. iOS 13 ile bir arada entegre gelen gece modu ile uyumlu bir halde çalışan bu mod sayesinde Instagram’ın beyaz arayüzü siyahlara büründü.

Yeni güncelleme sonrasında Instagram’ın arayüzünün büyük bir kısmının siyah hale geldiğini görmekteyiz. Bilhassa OLED ekranlı iPhone kullanıcılarını mutlu eden bu özellik sayesinde artık kullanıcılar Instagram’ı karanlık ortamlarda da rahatlıkla kullanabilecekler.

Koyu arayüz sayesinde az ışıklı ortamlarda kullanıcıların gözü yormayan bu özellik, tıpkı vakitte OLED ekranlı iPhone modellerinin daha az pil tüketmesine de imkan sağlıyor.

Bunun yanı sıra son yayınlanan raporlara nazaran, Instagram’ın yeni özelliğinin yakın vakit içerisinde Facebook için de kullanıma sunacağını da ön görülüyor. Son olarak ise Instagram’ın yeni özelliğine erişim sağlayabilmeniz için Instagram uygulamasını App Store üzerinden güncellemeniz gerekiyor.

Başa dön tuşu