Intel Cascade Lake-X İşlemcilerin Çıkış Tarihi Ertelenebilir

Intel Cascade Lake-X ya da öteki ismi ile 10. jenerasyon Core X işlemci serileri ile ilgili bugün kıymetli bir gelişme yaşandı. Son yayınlanan raporlara doğrultusunda 5 Kasım‘da tanıtılması beklenen işlemcilerin çıkış tarihinin 25 Kasım‘a erteleneceği ileri sürüldü.

Hatırlarsanız, Intel geçtiğimiz ay 10. jenerasyon Core X işlemcilerini lanse ederken kullanılabilirlik için Kasım ayını işaret etmişti. Intel, lansman sırasında her ne kadar çıkış tarihi ile ilgili bilgi vermemiş olsa da Intel’e yakın birden fazla kaynak 5 Kasım tarihini gösteriyordu.

Ancak son paylaşılan paylaşılan raporlarda Intel’in yine plan değiştirdiğini görmekteyiz. Bu kısımda elde edilen datalara nazaran 10. kuşak Core X işlemcilerin 5 Kasım yerine 25 Kasım‘da tanıtılacağı belirtiliyor.

Şimdilik, Intel’in neden bu türlü bir atağa imza attığı bilinmiyor. Lakin, bu kısımda elde edilen bilgiler doğrultusuna bu gecikmenin ana sebebi olarak AMD’nin 3. jenerasyon Threadripper programı gösteriliyor. Bildiğiniz üzere AMD, 6 Kasım’da düzenlenecek olan Meet The Experts seminerinde 3. nesil Threadripper serisi ile ilgili bir kadro ayrıntıları kullanıcılar ile paylaşması bekleniyor.

Intel’in ise bu kısımda AMD’nin 3. kuşak Threadripper programına nazaran fiyatlandırma stratejisinde değişikliklere gidebileceği düşünülüyor. Alışılmış, şimdilik tüm bunların bir varsayımdan ibaret olduğunu da belirtmekte fayda var.

Başa dön tuşu