macOS 10.15 Catalina Müzik Uygulamaları ile Sorun Yaratıyor

Ekim ayında Mac bilgisayar sahipleri ile buluşacak olan macOS 10.15 Catalina, müzik uygulamaları ile haşır neşir olan kullanıcıları üzecek üzere gözüküyor. Güvenlik ve Apple’ın yeni yazılım doğrulama süreçleri üzere çeşitli teknik sebeplerden dolayı birtakım öne çıkan müzik uygulamalarının bu yeni sürüm ile çalışmayacağı belirtiliyor.

macOS 10.15 Catalina ile çalışmayacak müzik uygulamaları

Listede hayli kıymetli uygulamalar olduğunun altını çizmek gerek. Öncelikle Ableton Live 9 ve Live 10 sürümleri yeni macOS ile uyumlu değil. Uyumlu bir sürüm içinse testlerin sürdüğü belirtiliyor. Native Instruments cephesinde ise hiçbir yazılım ve donanım eserin takviye sunmadığının altı çiziliyor. Bu geliştirici de yeniden uyumluluk için testlerin devam ettiği paylaşıyor.

PreSonus Studio One DAW (sürüm 4.5.3) ise Catalina ile uyumlu fakat üçüncü parti eklentiler ile sıkıntılar yaşanabileceğinin altı çiziliyor. Slate Digital de kullanıcılarının yeni sürüme geçmeden evvel beklemesini önerirken, hala uyumluluk için testler yaptıklarını açıklamış durumda.

Görünen o ki müzik ile uğraşanların 10.15 Catalina güncellemesini yapmadan evvel bir mühlet daha beklemesi yanlışsız bir karar olacak.

Başa dön tuşu