MediaTek Helio P65 Duyuruldu

Mediatek orta segment akıllı telefonlar için geliştirmiş olduğu Helio P65 çipsetini duyurdu. Helio P60 çipsetin yerini alacak olan MediaTek Helio P65 daha güzel oyun tecrübesi ve rakiplerine nazaran yüzde 25 daha fazla performans vadediyor. Yapay zeka performansında yüzde 100 artış ve yapay zeka takviyeli vazifelerde yüzde 30 geliştirme de dikkat cazip bilgilerden.

12 nm üretim teknolojisi ile geliştirilen çipset, 2.0 GHz suratında iki yüksek performanslı ARM Cortex-A75 ve günlük süreçler odaklı altı Cortex-A55 çekirdeği kullanıyor. Çipsette şirketin CorePilot kaynak denetim sistemi ile bilhassa oyun esnasında kararlı bir performans sağlanıyor. Helio P65’in 820 MHz suratında Mali-G52 GPU kullandığını da belirtelim.

Tek 48 MP manzara sensörü yahut iki 16 MP sensörden oluşan çift kamera kurulumuna takviye veren çipset daha süratli ve inançlı yüz tanıma için yeni ISP dizaynına sahip. Daha güzel bokeh tesiri için derinlik motoru, elektronik manzara Sabitleme (EIS) de öteki ayrıntılardan.

Çipset 8 GB RAM ve 2520×1080 piksel ekran çözünürlüğüne takviye veriyor.  Ayrıyeten çift 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 ve FM radyo irtibatları sunuluyor.

Helio P65’ten gücünü alan akıllı telefonların piyasadaki yerini ne vakit alacağı konusunda ise şu an için rastgele bir bilgi verilmiyor.

Başa dön tuşu