OBS Studio 29 Çıktı

Ekran kaydı ve canlı yayın açma gayeli kullanılan tanınan yazılım OBS Studio yeni sürümü ile kullanıcıların beğenisine sunuldu.

OBS Studio 29.0, Radeon RX 7000 serisi GPU’larla AMD AV1 kodlaması ve Arc Graphics GPU sistemleri için Intel AV1 kodlaması için dayanak ekliyor. Bu Intel/AMD GPU hızlandırmalı AV1 kodlaması, mevcut NVIDIA GPU takviyesini tamamlar. Öte yandan, OBS Studio ile AV1 kodlaması için AMD Radeon RX 7000 serisi ve Intel Arc Graphics takviyesi şu anda sırf Windows için sunuluyor ve şimdi Linux dayanağı sağlanmış değil.

OBS Studio 29.0 ayrıyeten artık Intel HEVC/H.265 GPU hızlandırmalı kodlayıcıyı da destekliyor. Bunun da lakin bu sürümle yeniden sırf Windows’a özel olduğunu belirtelim.

Diğer değişiklikler; bir sıkıştırma filtresi, 3 bantlı bir ekolayzır filtresi, macOS’ta mahallî HEVC ve ProRes kodlayıcılar için dayanak, Linux’ta medya anahtarı dayanağı ve çok çeşitli öbür ince ayarlar ve kusur düzeltmelerini içeriyor.

GitHub üzerinden OBS Studio 29.0 sürümüyle ilgili tüm ayrıntıları görebilir ve OBS Studio resmi web sitesinden uygulamayı indirebilirsiniz.

Başa dön tuşu