Paket Mutfak’a 3 milyon dolar yatırım

Türkiye’deki yerli teşebbüs Paket Mutfak 3 milyon dolar yatırım aldı. İşte teşebbüsten son gelişmeler ve yatırım ayrıntıları.

Türkiye’de bulut mutfak teşebbüsü olarak ismini duyuran Paket Mutfak, değerli bir yatırım aldı. Yatırım çeşidini 3 milyon dolar ile kapatan Paket Mutfak, 2020 yılında da yatırım alarak kıymetli bir ivme yakalamıştı. Yeni yatırım cinsinde ise Nokta Yatırım Holding, İGA (İstanbul Havalimanı) CEO’su Kadri Samsunlu, TikTak kurucusu Ersan Öztürk ve şirketin mevcut hissedarları yer aldı.

Paket Mutfak yatırımları 4.3 milyon dolara çıktı

2020 yılında alınan yatırımlar ve yapılan son yatırımlarla birlikte Paket Mutfak’a yapılan toplam yatırım 4.3 milyon dolara ulaştı. Yeni yatırımın yanı sıra şirketin Danışmanlar Kurulu’nda da değişikliğe gidildi. Şirkete birinci yatırım yapan 500 Emerging Europe ortağı Enis Hulli ve Boğaziçi Ventures lideri Agah Uğur konseye dahil edildi. Yeni yatırımlar sonrasında İstanbul’daki şube sayısını arttırmayı planlayan teşebbüs, böylelikle daha fazla lokasyonda daha fazla müşteriye ulaşmayı hedefliyor. Şu anda 6 şubesi ve 8 markası bulunan Paket Mutfak, günlük 1000 sipariş alıyor.

Paket Mutfak kurucu ortağı Tali Şalhon ve Eyhan Nahmiyes tarafından yapılan açıklamalarda teşebbüsün yemek siparişlerindeki tüm süreçleri yürüttüğü vurgulandı. İstanbul’un her bir köşesinde Paket Mutfak kurmak istediklerini söz eden ortaklar, yeni yatırımların bu manada çok değerli olduğunu söyledi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu