Red Dead Redemption 2 Çökme Sorunu için Güncelleme Geldi

Rockstar Games, Epic Games Store sürümü de dahil olmak üzere Red Dead Redemption 2’yi başlatırken meydana gelen sıkıntılar için harekete geçti.

Uzun vakittir beklenen RDR 2, geçtiğimiz günlerde sevenleriyle buluştu lakin oyuncular çökme sorunu ile karşılaştı. Toplumsal medyada tartışılmaya başlanan ve birçok oyuncunun yaşadığı meşakkat münasebetiyle Rockstar’dan açıklama geldi.

Rockstar Games Launcher güncellemesi ile oyuncuların yaşadığı problemleri giderebileceğini duyurdu. Yeni getirilen güncelleme sayesinde oyunun başlamasını engelleyen yanılgı ortadan kalkacak. Bunun yanı sıra güncelleme ile oyuncular birçok sorun ile uğraşmak zorunda da kalmayacak.

İşte Rockstar Games’den gelen değişiklik listesi

  • Başlangıçta “Rockstar Games Launcher başlatılamadı” yanlışı döndüren sorun giderildi
  • Rockstar Games Launcher ön yükleme şifre çözme sürecinin takılıp kalmamasına neden olan sorun giderildi
  • Red Dead Redemption 2’yi başlatırken “The Rockstar Games Launcher beklenmedik halde çıkıldı” yanılgısını veren sorun giderildi
  • Epic Games Launcher’dan Rockstar Games Launcher başlatılırken çökmelere neden olan sorun giderildi
  • Epic Games Launcher’dan Red Dead Redemption 2’yi başlatırken “Oyun başlatılamıyor, lütfen oyun datalarınızı doğrulayın” yanlışını veren sorun giderildi

Güncellemeyi başlatmak için, çalışmakta olan oyunu kapatın, akabinde Windows misyon çubuğundaki simgesine sağ tıklayıp ‘Çıkış’ seçeneğini seçin. Bundan sonra yine başlattığınız takdirde güncelleme otomatik olarak uygulanacaktır.

Öte yandan, Twitter üzerinden birçok kullanıcı güncellemenin işe yaramadığını belirtti. Firma, yeni güncellemeler üstünde çalışmaya devam ediyor.

Başa dön tuşu