Red Dead Redemption 2 PC Sorunları Çözülemiyor

Red Dead Redemption 2 sevenleriyle buluştu lakin oyunu PC’de oynamak için gün sayan kullanıcılar yanlışlar ve optimizasyon meseleleriyle uğraşmaya devam ediyor.

Red Dead Redemption 2 geçtiğimiz günlerde PC oyuncularına açıldı lakin çökme problemlerinin yamalara karşın devam etmesi toplumsal medyada gündem oldu. Oyuncuların yoğunlukla yaşadığı şikayetlerden birincisi; çökme sorunu. Oyunu şimdi başlatma evresindeyken yanılgı veriyor ve kapanıyor.

Oyunu başlatabilen kullanıcılar da çökme sıkıntısından kaçamadı. Oyun 30 ila 45 dakika ortası çökmeler yaşamaya devam ediyor. Online kısımda de ses bağlantısında kusurlar ve kesintiler meydana geliyor.

Oyunu deneyenler asgarî sistem ihtiyaçlarını karşılayan bir AMD RX 480 ve Intel i5-6500 kullanmalarına rağmen her 30 saniyede bir hareketi donduran aksaklıklar yaşadıklarını belirtiyor. RTX 2080 ve i9-9900K (DX12’den daha çok Vulkan API’sini kullanırken) ise her yarım saatte bir bile olsa, hafif kare suratı kesilmelerine rastladığını tabir ediliyor.

Öte yandan, hususla ilgili Rockstar‘dan düzeltme gayeli güncellemeler gelmeye devam ediyor. Siz de oyun ile ilgili meseleler yaşıyorsanız Tochnopat Toplumsal üzerinde husus açabilirsiniz.

Başa dön tuşu