Sigma, Overwatch’ın Yeni Kahramanı Olacak

Blizzard muhakkak aralıklarla Overwatch’a yeni oynanabilir karakterler ekliyor. Bu karakterler ekseriyetle oyuna eklenmeden önce kısa öykü, fragman yahut oyun için ipuçları ile oyunculara evvelce haber veriliyor. Brigitta’nın oyun için yayınlanan sinematik fragmanlardan birinde gözükmesi ve Doomfist’in Numbani’deki eskort aracından kullandığı eldiveni çalması üzere.

Baptiste için yayınlanan kısa hikayeden sonra gözler o öyküdeki karakterlerden biri olan Mauga‘ya çevrilmişti. Herkes bir sonraki karakterin Talon saflarından gelen bir tank olacağını düşünüyordu.

Talon tahimini hakikat çıkmış üzere gözüküyor lakin 31. karakter Mauga değil, Sigma olacak. Blizzard yeni karakter için özgeçmiş görüntüsü yayınladı.

Kendisi bir astrofizikçi ve ilgi alanı ise yer çekimi. Fragmanda, yaptığı deneylerden ötürü bir çeşit kişilik bölünmesi yaşadığını görüyoruz. Bu bölünme oyun mekaniği olarak karşımıza nasıl çıkacak şimdi bilmiyoruz. Karakterin nasıl bir rol üstleneceği konusunda da soru işaretleri var. Zırhından yola çıkarak onun bir tank olduğunu düşünüyoruz.

Oyunda yerçekimini bir silah olarak kullanan öteki bir karakter daha var, Zarya. Yeni karakter ile onun ortasında bir bağ olup olmadığı da merak konusu.

Başa dön tuşu