Sony Xperia 5 Fiyatı ve Özellikleri

Bir müddettir sızıntı haberlerine bahis olan Sony Xperia 5, daha evvelce belirtildiği üzere IFA 2019 etkinliğinde tanıtıldı. Pekala, Sony Xperia 5 fiyatı ve özellikleri ile bizlere neler sunuyor? İşte Sony Xperia 5 özellikleri.

Tüm IFA 2019 haberlerine bu ilişkiden ulaşabilirsiniz.

Son vakitlerde yeni tasarım trendine uymadığı için sık sık akıllı telefon kullanıcıları tarafından eleştirilen Sony, IFA 2019 etkinliğinde duyurduğu Xperia 5 modeliyle bu tenkitleri aksine çevirmeyi hedefliyor.

IFA 2019 etkinliğinde tanıtılan Sony Xperia 5, CinemaWide olarak isimlendirilen 6.1 inç boyutundaki OLED ekranın üzerine kuruluyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Xperia 1 modelinde 4K ekrana yer veren Sony, bu yıl bir değişikliğe giderek Full HD+ çözünürlüklü ekran ile karşımıza çıkıyor. Birebir vakitte bu modelde de 21:9 ekran formatına yer veriliyor.

Donanım kısmına geldiğimizde ise bizleri daha evvelce belirtiğimiz üzere 7 nm Snapdragon 855 işlemcisi karşılıyor. Bu işlemciye ise 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza seçenekleri eşlik ediyor.

IFA 2019 sırasında Sony yetkililerinin paylaşmış olduğu bilgilere nazaran, serinin yeni telefonu DualShock desteği mesken sahipliği yapıyor. Bu da Xperia 5 kullanıcılarının PlayStation 4 kolu ile birlikte oyun oynayabileceği manasına geliyor.

Sahip olduğu donanım özellikleriyle ön plana çıkan telefon, sızıntılarda olduğu üzere üçlü kamera kurulumuyla karşımıza çıkıyor. Bu kısımda yapılan değişiklikler ile birlikte üçlü ana kamera aygıtın art sol üst köşesine konumlandırılıyor.

Bu kameralar ise 12 Megapiksel ana, 12 Megapiksel ultra geniş açı, 12 Megapiksel telefoto formunda sıralanıyor. Ultra geniş açılı fotoğraflar çekebilen Xperia 5’in ana kamerasının ise f/1.6 diyafram açıklığına ve optik imaj sabitleme özelliğine sahip olduğunu da belirtelim. Bunun yanı sıra Xperia 5’in üçlü ana kamerası 4K çözünürlükte görüntü kaydı da yapabiliyor.

Gece çekimlerinde savlı olduğu belirtilen aygıtın ön tarafında ise f/2.0 diyafram bedelindeki 8 Megapiksel çözünürlüklü bir kamera sensörü de bizleri karşılıyor.

IFA 2019 sırasında Sony Xperia 5 fiyatı ve çıkış tarihi de netlik kazandı. Bu kısımda yapılan açıklama ile birlikte Sony Xperia 5’in fiyatı 599 dolar olarak listeleniyor. 4 farklı renk seçeneği ile birlikte piyasaya sunulacak olan telefonun Ekim ayında piyasaya sunulması bekleniyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu