Spotify Premium Kullanıcı Sayısı 8 Milyon Arttı

Spotify tarafından Haziran sonunda son bulan çeyreğe dair aktüel rapor açıklandı. Buna nazaran, Spotify Premium kullanıcı sayısı 8 milyon artış gösterdi. Öte yandan, 8.5 milyon olan beklentilerin altında kalındı.

Servisin Haziran sonu prestijiyle 232 milyon aylık etkin kullanıcı ve 108 milyon fiyatlı abonesi bulunuyor. Aylık faal kullanıcılara hem fiyatlı hem de fiyatsız kullanıcıların dahil edildiğini de belirtelim. Bir evvelki çeyrekte ise Spotify, 217 milyon aylık faal kullanıcı ve 100 milyon fiyatlı aboneye sahipti.

İsveçli şirket 1.8 milyar dolar gelir açıklarken, bu gelirin 1.6 milyar doları fiyatlı aboneliklerden geliyor. 200 milyon dolar ise reklam geliri olarak gözüküyor. Podcast ve podcasting için olan yatırımlarla şirket gelirlerini daha da artırma planları yapıyor. Podcast reklamlarının 2020 sonunda şirketin değerli bir modülü olması bekleniyor. Şirketin net kaybı ise 84.7 milyon dolar. Yani neredeyse evvelki devirde kazandığının yarısına yakın.

Spotify gelecek çeyrekte aylık etkin kullanıcı sayısının 245 milyon, yıl sonunda ise 265 milyon olmasını ön görüyor. Fiyatlı abonelerin ise 125 milyona çıkması ümit ediliyor.

Başa dön tuşu