Tansiyon Ölçebilen Akıllı Saat ASUS VivoWatch SP Tanıtıldı

ASUS, Almanya’nın başşehri Berlin’de düzenlenen IFA 2019 aktifliği kapsamında yeni akıllı saatini duyurdu. 2019’un son çeyreğinde piyasaya sunulacak olan ASUS VivoWatch SP özellikleri ile ön plana çıkmayı başarıyor. Pekala, ASUS’un yeni akıllı saati bizlere ne üzere yenilikler sunuyor? Gelin bu yeniliklere yakından göz atalım.

Tüm IFA 2019 haberlerine bu irtibattan ulaşabilirsiniz.

Son vakitlerde Apple, Samsung ve Huawei’nin ön planda olduğu giyilebilir teknoloji pazarına bir yeni eser de ASUS’dan geldi.

Yeni akıllı saat ile ilgili paylaşılan bilgilerde, VivoWatch SP modelinin 50 metre derinliğe kadar su geçirmediğini görmekteyiz. Bunun yanı sıra uzun pil ömrü ile dikkat çeken VivoWatch SP, tek bir şarj ile 14 gün boyunca kullanılabiliyor.

Sahip olduğu teknolojilerle ön plana çıkan ASUS’un yeni akıllı saati dahili bir kalp atış suratı sensörüyle birlikte geliyor. Bu sensör sayesinde kullanıcılar spor aktivitelerini anlık olarak akıllı saat üzerinden de takip edebiliyor.

Bunun dışında, bedendeki oksijen ölçüsünü ölçebilen bir sensöre de mesken sahipliği yapan VivoWatch SP, birebir vakitte dahili bir tansiyon ölçüm sistemini de bünyesinde barındırıyor. Lakin, bu sistemin şimdilik nasıl çalışacağı bilinmiyor.

Son olarak GPS, EKG, 14 günlük pil ömrü ve tansiyon ölçme üzere özelliklerle konut sahipliği yapan akıllı saatin çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili şimdi resmi bir açıklamanın yapılmadığını da belirtelim.

Başa dön tuşu