Tasarımsal Yenilikler İçeren Facebook Messenger Güncellemesi Geliyor

Meta çatısı altındaki Facebook, sırf genel kullanıcı tecrübesini güzelleştirecek birkaç yeni özellik getiren Facebook Messenger güncellemesini duyurdu.

Facebook Messenger’ın sohbetlerde uçtan uca şifreleme sunduğunu aslında biliyoruz lakin artık sohbet temaları, sohbet emojisi yansıları ve daha fazlası sayesinde sohbetler daha da uygunlaştırılmış durumda.

  • Sohbet temaları: Uçtan uca şifreli sohbetlerde konuşmalarınızı kişiselleştirmenize ve geliştirmenize yardımcı olacak sohbet temaları ekledik. Düz bir art plandan bıktınız mı? Swiftie kimlik bilgilerinizi Midnights temasıyla göstermek için sabırsızlanıyor musunuz? Artık uçtan uca şifrelenmiş sohbetler için statik renk ve degrade temalar dahil olmak üzere temalar ayarlayabilirsiniz.
  • Özel sohbet emojileri ve reaksiyonları: Karşılığınızı şahsileştirmek mi istiyorsunuz? Uçtan uca şifreli sohbetlerde emoji reaksiyonlarının tam menüsünü görebilir ve süratli reaksiyon tepsisini özelleştirebilirsiniz.
  • Grup profil fotoğrafları: Arkadaşlarınız yahut iş arkadaşlarınızla farklı sohbetler için küme profil fotoğrafları seçin.
  • Bağlantı önizlemeleri: Bir kontağın sizi nereye götürdüğünü daha üzerine tıklamadan görebilmeniz için uçtan uca şifreli sohbetler için ilişki önizlemelerini tekrar oluşturduk.
  • Aktif Durum: İnsanların ne vakit faal olduğunuzu görmelerine müsaade verin, böylelikle ne vakit aramaları gerektiğini bilsinler. Gizliliğinizi geliştirmek istiyorsanız, bu özelliği kapatmayı da seçebilirsiniz.
  • Android’de Bubbles: Bubbles (arkadaşınızın fotoğrafının bulunduğu bir daire), başka uygulamaları kullanırken iletileri okumanıza ve yanıtlamanıza imkan tanır. Etkinleştirildiğinde, yeni bir bildiri aldığınızda bir balon görünecektir.

Tabii ki bu özellikler zati sohbetlerde mevcuttu fakat uçtan uca şifreleme yoktu. Yeni güncelleme ile bu özellikler uçtan uca şifreli sohbetlerde de çalışacak. Yani artık, güvenlik konusunda endişelenmeden sohbetleri kişiselleştirebilmeniz mümkün.

Meta, bu özelliklerin global olarak test edildiğini ve önümüzdeki aylarda milyonlarca kullanıcı için kullanıma sunulacağını duyurdu.

Başa dön tuşu