TP-Link Tapo’nun Yeni Güvenlik Kamerası Gece Gündüz Güvenlik Sunuyor

Günümüzde meskenlerin ve evdekilerin güvenliği için pek çok kişi güvenlik kamerasına sahip olmak istiyor. Kamera tercihinde kolay kurulması ve kullanılması, düzgün kalitede manzara vermesi, geniş açıya sahip olması üzere pek çok özellik rol oynuyor. TP-Link, Tapo serisi kameralarla bu gereksinime tahlil sunuyor. Hem iç hem dış yer kamera modelleri olan Tapo serisine yeni bir model daha eklendi. Bir iç yer kamerası olan Tapo C210 hem gece hem gündüz kaliteli manzara elde edebiliyor.

2K kalitede manzara elde eden Tapo C210 kamera, her ayrıntıyı kristal netliğinde kaydedebiliyor. Yatay ve dikey hareket yeteneğine sahip olan kamera, yatayda 360 derece, dikeyde ise 114 derece dönebiliyor. Böylelikle her hareketi yakalamak mümkün oluyor. Konutta değilken de meskenin içini, konuttaki aile üyelerini (çocuklar, evcil hayvanlar, bakıma muhtaç kişiler) denetim etmek ve gerektiğinde onlarla bağlantıya geçmek mümkün oluyor. Zira Tapo C210 üzerinde mikrofon ve hoparlör yer alıyor. Bu da karşılıklı sesli irtibat imkanı sağlıyor.

WiFi’a bağlı çalışan ve bu nedenle heyetimi ve kullanımı son derece kolay olan Tapo C210’u bir uzman gerekmeden herkes rahatlıkla konutunda kurup kullanmaya başlayabiliyor. Android ve iOS takviyeli Tapo uygulaması üzerinden kameranın konseyimi çok kısa müddette, kolaylıkla yapılıyor. Yeniden bu uygulamadan her türlü ayar, seçenek belirleniyor ve anlık imgeler izlenebiliyor.

Bir hareket algıladığında kamera kullanıcılara bildirim göndererek uyarıyor. Ayrıyeten istenmeyen konuk ışık ve ses efektleriyle ürkütülebiliyor. Konuttan uzakta, tatilde vb iken bu fonksiyon daha da kıymetli oluyor. Yalnızca gündüz değil gece görüşüne de sahip olan kamera ile meskenler ve evdekiler gece-gündüz inançta oluyor. 850 nm kızılötesi gece görüşü özelliği ile düşük ışık şartlarında yaklaşık 9 metreye kadar manzara elde edebilen Tapo C210, 3 MP ultra yüksek çözünürlükle her an, her ayrıntıyı yakalayabiliyor.

Tapo C210, güvenliği sağlarken mahremiyeti de ihmal etmiyor. Kamerada yer alan Gizlilik modu, istendiğinde nezareti büsbütün kapatmaya yarıyor. Böylelikle –dışarıdan hücum da dahil- imaj alınamıyor.

Tapo C210 kamera, SD karta (256 GB) kayıt yapma özelliğine sahip. Tüm imajlar SD karta kaydedilebiliyor; bu da internet korsanlarının imajlara ulaşmasına karşı bir tedbir oluyor.

Tapo C210 iç yer güvenlik kamerası Tapo uygulamasından kolay kolay yönetilebiliyor. Bu uygulamadan birden fazla kamera ya da öbür Tapo eserlerini de birlikte yönetmek ve farklı senaryolar oluşturmak mümkün oluyor. C210 kamera 1,019 TL (KDV dahil) fiyatla Türkiye’de satışa sunuldu.

Başa dön tuşu