TP-Link, Yeni Ağ Anahtarı Serisini Satışa Çıkardı

LiteWave ismi verilen bu ailede 5 ve 8 girişli (portlu) dört model yer alıyor. Tak&Çalıştır özellikli bu eserler hakkında birinci bilgiler de paylaşıldı.

Evlerde giderek daha fazla aygıt kablo ile ağa bağlanıyor; akıllı TV’ler, oyun konsolları, depolama üniteleri ve PC’ler. Bu aygıtların birebir anda ağa bağlı olması gereken durumlarda kullanıcıların farklı ağ eserlerine ihtiyacı oluyor. Lakin konut ve küçük ofisler için yatırım maliyeti de çok kıymetli bir nokta. TP-Link de bu maliyetleri azaltmak için LiteWave serisi switch’leri satışa sundu.

Şu anda satışta olan iki model 5, öteki iki model ise 8 girişli ve bu ilişki noktalarının tümü Auto-MDI / MDIX dayanaklı. Bu nedenle kullanıcıların kablo çeşidi konusunda endişelenmeleri gerekmiyor. Switch’i elektrik prizine takıp, ağa bağlanmak istenen aygıtları switch üzerindeki girişlere Ethernet kablo ile bağlamak heyetim için kâfi oluyor.

LiteWave serisi switch’ler 5 ya da 8 adet (modele göre) Gigabit Ethernet girişi yer alıyor. Bu sayede yüksek süratte kablolu temas elde edilebiliyor. Bilgisayar, yazıcı, web kameralar, IPTV’ler ağa bağlanıyorlar ve büyük, bant genişliği yüksek evraklar da parazit sorunu olmadan aktarılabiliyor.

TP-Link’in LiteWave serisi switch’leri konutların yanı sıra öğrenci yurtları ve küçük işletmeler için ağ genişletme tahlili olarak sunuluyor. Şu anda satışta olan LiteWave serisi eserler ve fiyatları ise şöyle:

– LS1008G 8 portlu switch : 25 dolar (KDV dahil)
– LS1005G 5 portlu switch : 16,50 dolar (KDV dahil)
– LS105G 5 portlu switch : 25 dolar (KDV dahil)
– LS108G 8 portlu switch : 37 dolar (KDV dahil)

Başa dön tuşu