ViewSonic, Boclips ile Eğitim Ortaklığı Kurdu

ViewSonic, myViewBoard Clips ile görüntü takviyeli öğrenme aracılığıyla öğretme tecrübesini geliştirmek ismine, eğitici görüntü içeriği sağlayıcısı olan Boclips ile kurdu. myViewBoard Clips, reklam ve uygunsuz içeriklerden uzakta ve spesifik hususlar için düzenlenmiş olan 2 milyondan fazla lisanslı eğitici görüntülere erişmeleri için, eğitimcilerin, ViewSonic myViewBoard akıllı tahta ekosistemini kullanmasını sağlıyor.

myViewBoard, öğretmenlere, ilgi cazibeli sınıf içeriği hazırlama, interaktif dersler sunma ve sınıfa iştiraki teşvik etme açısından kullanımı kolay bir platform sunan bir uçtan uca tahlil olarak geçiyor. Yeni öğrenme aracı olan myViewBoard Clips, TED, PBS Newshour ve Bloomberg ile Crash Course, Minute Earth ve LearnZillion dahil 150’den fazla medya ortağından oluşan Boclips kütüphanesinden tamamlayıcı içerikler barındırır.

Video dayanaklı öğrenme deneyimi

Öğretmenler, öğretmek için her zamankinden daha fazla görüntülerden yararlanır oldu. Yapılan araştırmalara nazaran, eğitimcilerin yüzde 70’i, sınıflarında haftada birden fazla görüntülerden istifade ediyor. Hem öğretmenler hem de öğrenciler, eğitimde görüntülerden faydalanıldığında memnuniyetlerinin arttığını söz etmiştir; öğrencilerin yüzde 92’si ve öğretmenlerin yüzde 83’ü, görüntülerin sınıfta olumlu bir tesir yarattığını bildirmiştir

Ancak öğretmenin görüntü içeriğini nasıl elde edeceği konusunda zorluklar bulunuyor. Öğretmenler için uygun görüntüler bulmak, halihazırda vakit açısından verimsiz ve çok talepkar olduğunda vakit alan bir harekettir. Üstelik, görüntülerin emniyetli ve sağlam bir kaynaktan gelip gelmediği de üzerinde düşünülen bir mevzudur. Bir diğer sorun ise mümkün ve kasıtsız telif hakı ihlalidir. Dahası, siber güvenlik çoklukla öğretmenlerin kamuya açık görüntü platformlarına hudutlu erişiminin olması ve buna ek olarak, fiyatsız görüntülerde çoğunlukla reklamların ve uygunsuz içeriğin gömülü olması manasına gelir.

Yukarıda sayılan sıkıntılara tek bir noktadan tahlil ise, öğretmenlerin görüntülere online olarak kolay kolay eriştiği, bunları düzenlediği, depoladığı, organize ettiği ve diğerlerine önerdiği eğitici bir görüntü platformu oluşturmaktır. Bu nedenle, ViewSonic, öğretmenlerin iş yükünü büyük ölçüde azaltmak ve daha eğitici görüntü içerikleri oluştumalarını sağlamak için Boclips ile işbirliğine gitti.

Başa dön tuşu