VMworld Avrupa 2019’dan Öne Çıkan Başlıklar

VMware Global Alan ve Bölüm CTO’su Chris Wolf, hususla ilgili şunları söyledi: “Teknolojiden güç alan dönüşümle iş dünyasını hızlandırarak iz bırakmak isteyenleri VMworld Amerika’ya davet ettik. Nelerin mümkün olduğunu keşfettiğimiz durmak bilmeyen arayışımızı VMworld Avrupa’da daha da ileriye taşıyoruz. Duyurusunu yaptığımız bulutun, uygulamanın, ağın, mobilitenin ve güvenliğin bir ortaya geldiği mert inovasyonlar, müşterilerin gelişmelere ayak uydurmasını sağlayacak” dedi.

VMware yeni ve genişletilmiş güvenlik tahlillerine ve iş iştiraklerine dair ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Duyuruların başlıkları şu biçimde:

• Dell, Dell trusted Devices ve Secureworks ile birlikte Karbon Siyah Bulut’u ticari Dell müşterileri için son nokta güvenlik tahlili yapacak.
• Yeni VMware NSX Dağıtık İhlal Tespiti ve Koruması
• Yeni VMware NSX Federation, büyük ölçekli NSX hizmete alımları için dengeli, merkezi ağ ve güvenlik prensipleri yapılandırma ve idare imkanı sunuyor.
• Gelişmiş VMware SD-WAN, güvenlik duvarı performansı, esnekliği ve kullanılabilirliği özelliklerini ayırıyor.
• VMware Secure State güncellemeleri genel bulut riskini azaltıyor ve güvenlik durumunu güzelleştiriyor.
• Dijital çalışma alanları için yeni bir sıfır-güven güvenlik mimarisi

VMware, kurumların Kubernetes üzerinden yazılım kurma, yürütme ve yönetme formlarını dönüştürecek halde tasarlanan VMware Tanzu eser ve hizmet portföyüne süratli geliştirmeler yaptığını VMworld 2019 Amerika’da duyurdu. Güncellemeler ortasında ve Project Pacific’in beta programının ve VMware Tanzu Mission Control’un yanı sıra uygulamaların kesintisiz bir biçimde sunulabilmesi için mevcut ve gelecekteki iş ortaklarının bulut yerlisi ekosistemden tamamlayıcı teknolojilerle desteklenen Kubernetes temelli bir platform kurmalarını sağlayan yeni VMware Cloud Native Master Services Competency de yer alıyor.

VMware Cloud on AWS, Bölgedeki Müşterilerinin Uygulamaları Taşımalarına ve Modernleştirmelerine Yardımcı Oluyor
AWS EU (Stockholm) bölgesinde kullanıma açılacak olan VMware Cloud on AWS’in iki yıl içinde Avrupa’da kullanıma açıldığı bölge sayısı beşe, tüm dünyada ise 17’ye çıkıyor. VMware, işletim sistemi takviyeli taşımayı da VMware HCX özelliklerinin ortasına katıyor. Böylelikle Red Sınır OpenStack/KVM ve Microsoft Hyper-V ortamları üzere vSphere’a ilişkin olmayan iş yükleri de VMware Cloud on AWS’e taşınabilecek.

Ayrıca WMware, müşterilerinin dijital dönüşüm seyahatine yardımcı olmak üzere Microsoft’la işbirliğinin devam ettireceği de duyuruldu. Pekala, bu işbirliği neler kapsıyor?

• Windows 10 çağdaş idaresinin hızlandırmak için VMware Workspace ONE ve Microsoft Endpoint Manager’ın birleştiği yeni bir tahlil;
• VMware HCX üzerinde yeni, taşıma yetenekleri içeren geliştirilmiş bulut ile Azure VMware Solutions hibrit bulutta daha ileri düzeyde küresel genişleme;
• Müşteri merkezlerinde çalışan VMware vSphere üzerindeki Microsoft SQL Server 2019 için sertifikasyon ve takviye;
• VMware bulut altyapısındaki Azure Bilgi Hizmetlerinde en güzel müşteri tecrübesini sağlamak için işbirliği ve
• VMware SD-WAN by VeloCloud ile Azure’un şube ve hudut ortamlarına genişletilmesi.

Başa dön tuşu