Wasteland 3 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Wasteland serisinin üçüncü oyunu birinci olarak E3 etkinliğinde daha oynanış ve cümbüş odaklı bir fragman ile karşımıza çıkmıştı. Artık ise X019 sunumu sırasında daha karanlık bir fragman ile Wasteland 3 çıkış tarihi de açıklandı. Wasteland 3 19 Mayıs 2020 tarihinde oyuncular ile buluşacak. Hatta ön siparişler de açıldı.

İlk oyunu 1988 yılında çıkan Wasteland, Brian Fargo’nun kurduğu Interplay tarafından geliştirilmişti ve yayıncılığını Electronic Arts üstlenmişti. Bilim-kurgu rol yapma tipindeki Wasteland hudutlu renk paletine karşın daha sonra Interplay’in en çok bilinen oyunlarından olan 1997 tarihli Fallout’un temelini oluşturdu. 2014’e geldiğimizde ise tekrar Fargo’nun kurup yönettiği inXile Entertainment Wasteland 2’yi geliştirdi ve bu kere Deep Silver oyunu yayınladı. Üçüncü oyun da yeniden inXile Entertainment ellerinden çıkma.

Bu sefer oyun donmuş Colorado’da geçiyor ve yenilenmiş bir hareket sistemine sahip. Ayrıyeten, hikaye ve çoklu oyuncu modları mevcut. Seçimlerinize nazaran farklı alanları keşfe çıkacağınız da bilgiler ortasında. Oyuncular artık araca da sahip ve bu sayede çeşitli ortamlarda yardımcı olacak.

Windows, macOS, Linux, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında yer alacak oyun için başta da belirttiğimiz üzere şimdiden ön sipariş verebilirsiniz.

Başa dön tuşu