WhatsApp Android Uygulamasına Parmak İzi Kilidi Özelliği Geldi

WhatsApp Android sürümünün beta programın kayıtlı olan kullanıcılar için bugün yeni bir güncelleme yayınlandı. Yayınlanan güncelleme ile birlikte WhatsApp Android kullanıcıları tarafından beklenen yeni güvenlik özelliği kullanıcılara sunuldu. Bu güncellemeyle Android kullanıcıları artık WhatsApp uygulamasını parmak izi kilidi özelliğiyle de koruyabilecekler.

Hatırlarsanız, WhatsApp’ın bahsi geçen yeni güvenlik özelliği bundan 3 ay kadar evvel birinci olarak iOS kullanıcıları için yayınlanmıştı. O günden bugüne Android kullanıcıları tarafından da merakla beklenen parmak izi kilidi özelliği, sonunda Android kullanıcıları için de yayınlandı.

Android Beta 2.19.221 sürümüyle kullanıcıların kullanımına açılan özelliğin paylaşılan rapora nazaran, ayrıyeten yakın vakit içerisinde tüm Android kullanıcıları içinde yayınlanması ön görülüyor.

Bu özellik ile bir arada tıpkı vakitte telefonun kilitli olduğu durumlarda gelen davetlere yanıt vermemize de imkan sağlıyor. Bu durumlarda ise parmak izinizi okutmakla uğraşmadan direkt gelen çağrıyı yanıtlayabiliyorsunuz.

Şimdilik bu sürümün tüm Android kullanıcılarına ne vakit yayınlanacağı hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Lakin, elde edilen bilgilere nazaran bu özelliğin önümüzdeki haftalarda tüm Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Başa dön tuşu