Windows 10’un Yeni Güncellemesi Yükseltme Sorununu Çözüyor

Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi meseleleri ile kimi kullanıcıların yükseltme yapmasını engellemişti. Microsoft ise bununla ilgili olarak dokümanların ve düzeltmelerin yer aldığı bir internet sayfası açtı. Bu sayfa zerinden güncellemede yaşanan meselelerin tahlilleri paylaşılıyor.

En çok yaşanan sorun ise sizlerle daha evvel de paylaştığımız üzere Windows 10 Sürüm 1903 geçişi sırasında USB sürücü yahut bellek kartı takılıysa gerçekleştirilememesi olarak gözüküyor. Neyse ki şirket bu sorunu 9 Temmuzda yayınladığı Patch Tuesday ile tahlile kavuşturdu. Toplu güncelleme Windows Update üzerinden indirilen yükseltme paketinde de yer alıyor ve sorun ortadan kalkıyor.

Bir öbür sorun ise Dolby Atmos kulaklık yahut Dolby Atmos mesken sinema sistemi kullanırken yaşanan ses kaybıydı ve bu da çözüldü. Şayet Dynabook Smartphone Link uygulamasının çalışmasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız bu da ortadan kalkıyor.

Şu an için listede bilinen iki sorun kalmış durumda. Bunlardan birisi Windows Sandbox’ın başlatılamaması, başkasıysa ayarlamalara ekran parlaklığının karşılık vermemesi. Microsoft bu meselelerin da araştırıldığının altını çiziyor. Sandbox sorunun yalnızca işletim sistemi lisanı değiştirildiğinde ortaya çıktığını da belirtelim.

Peki siz, güncelleme öncesinde yahut sonrasında sorun yaşadınız mı?

Başa dön tuşu