Yapay Zekalı Akıllı Saat: Citizen CZ Smart

Citizen, yerleşik bir yapay zeka “öz bakım danışmanı” özelliğine sahip en son CZ Smart akıllı saatlerini duyurdu. Şirket, yeni tescilli YouQ uygulamasının IBM Watson Studio ile oluşturulduğunu ve günlük potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmak için kullanıcının en uyanık yahut yorgun olduğu vakti göstermek için NASA teknolojisini kullandığını söylüyor.

CZ Smart’ın YouQ uygulaması uyku bilgilerini ve “uyarı puanlarını” işleyerek 7 ila 10 günlük bir mühlet boyunca bir kullanıcının “kronotipini” (tercih edilen uyku ve uyanma zamanlaması) öğrenmek için IBM Watson’ın hudut ağlarını kullanıyor. Ek olarak, NASA’nın Ames Araştırma Merkezi Yorgunluk Tedbirleri Laboratuvarı’nda oluşturulan PVT+ testinin tüketici versiyonu olan özel olarak tasarlanmış bir ihtar izleme testinden faydalanılıyor.

YouQ uygulaması, bu bilgileri kullanarak eşsiz ritimlerinizi ve alışkanlıklarınızı öğrenebiliyor. Oradan, kullanıcının yorgunluğun tesirlerini azaltmasına, uyanıklığı artırmasına ve daha uygun alışkanlıklar geliştirmesine yardımcı olmak için “Güç Düzeltmeleri” yahut aksiyonlar ile etkinlikler önermek için dinamik bir tanıma modeli oluşturuluyor. Vakitle, ferdileştirme ve her kişi için Güç Düzeltmelerinin aktifliğini artırılabiliyor.

44 mm spor ve 41 mm gündelik modeller, örgü ve silikon kayışlarla geliyor. Akıllı saatlerin özellikleri ortasında 1.3 inç AMOLED ekran, 8 GB depolama alanına sahip Snapdragon Wear 4100+ işlemci ve daha süratli şarj ile 24 saatten fazla pil ömrü yer alıyor. Sensör tarafında bir jiroskop, altimetre, barometre, ivmeölçer, kalp atış suratı sensörü ve SP02 ortam ışığı sensörü mevcut. YouQ sağlıklı hayat uygulaması, Strava, Spoitfy, YouTube Music ve Amazon Alexa evvelce yüklenmiş olarak geliyor. Kendi işletim sistemine sahip olan eser iPhone yahut Android aygıtlarla çalışabiliyor.

Citizen CZ Smart saatler Mart 2023’te ABD’de satışa çıkacak ve fiyat bilgisi daha sonra verilecek.

Başa dön tuşu