Yeni Acer Swift 7 Laptop Modeli Duyuruldu

Swift 7, bir evvelki modele nazaran çok daha küçük olan bir kasaya kendi teknolojilerini sığdırmayı başarıyor. Dört kenarında da sırf 2,57 mm inceliğinde çerçeve kullanılan tasarım, dizüstü bilgisayarın genişlik ve derinliğini 317,9 mm G x 191,5 mm D (12,51 inç G x 7,35 inç D) ölçülerine getirerek neredeyse tamamı ekran olan bir tecrübe sunuyor. Eser 1 cm’nin altında kalınlığa (9,95 mm) ve 1 kg’ın altında (890 gram) yüke sahip.

Rahat taşınabilmesi için tasarlanan kasa, magnezyum lityum ve magnzeyum alüminyum alaşımlarından üretildi. Üretimde kullanılan materyaller, tıpkı kalınlıktaki standart alüminyum alaşımlardan iki ila dört kat daha güçlü olmalarının yanı sıra yüzde 20 ila 35 daha hafifler. Bu da dizüstü bilgisayarın 1 kg’ın altında olmasını sağlıyor.

IPS teknolojisine sahip, 14 inç, Full HD 1920×1080, dokunmatik özelliğine sahip. Ekran ayrıyeten Corning Gorilla Glass 6 katmanı sayesinde ekstra dayanıklılık kazanıyor.

Uzun Pil Ömrü ile Gün Uzunluğu Süren Performans

Fansız bir dizayna sahip olan Swift 7; sunumlar, tablolar ve hatta ağır süreç gücü gerektiren tasarım araçları için 8. Kuşak Intel Core i5-8200Y işlemciye sahip. 256 GB kapasiteli, süratli PCIe depolama sayesinde, kaydedilen büyük boyutlu evraklara süratle erişilebiliyor. 8 GB LPDDR3 RAM ile de kullanıcılar birebir anda birden fazla süreci akıcı bir halde yapabiliyor. 12 saatlik pil ömrü de Swift 7’yi akşama kadar rahatça kullanma imkanı sunuyor.

Kullanıcılar, 40 Gbps’e kadar yüksek bant genişliği suratının yanı sıra güç transferi ve ekran ilişkisi imkanı da veren Thunderbolt 3 dayanaklı iki adet USB Type-C girişi ve USB 3.1 Gen 2 girişi ile birçok süreci gerçekleştirebilecek. DisplayPort 1.2, 10 Gbps’e kadar süratli bilgi transferi sağlıyor, yüksek çözünürlüklü harici ekranları destekliyor ve aygıtları süratli bir biçimde şarj edebiliyor. Acer Swift 7, 2×2 MU-MIMO teknolojisine sahip ve WiFi 5 özellikli Gigabit suratı sunabilen Intel Wireless-AC ile süratli internet ilişkisi sunuyor. Ayrıyeten Bluetooth 5.0 üzerinden aygıtlara bağlanmak, kombo kulaklık ve hoparlör jakından da net sesler almak mümkün.

1,1 mm vuruş aralığına sahip tuşlar süratli kullanım imkanı veriyor. Ayrıyeten, klavyenin art aydınlatması loş ışıklı ortamlarda yazı yazmayı kolaylaştırıyor. Corning Gorilla Glass touchpad ise hassas ve süratli kullanım sunuyor. Cam touchpad’de tıklama düğmesi, çoklu dokunma hareketleri dayanağı ve süratli reaksiyon veren fizikî tıklama özelliği bulunuyor.

Ay Taşı Beyaz renkli, dokunmatik ekranlı Acer Swift 7 (SF714-52T), 10.999 TL’den satışa sunuldu.

Başa dön tuşu