Yeni Steam Kütüphanesi Herkes İçin Kullanıma Açıldı

Valve, Steam istemcisinin yeni kütüphane arayüzü dizaynını geçtiğimiz ay birinci defa göstermiş ve beta kanalı üzerinden erişime açmıştı. Artık ise yeni Steam Kütüphanesi tüm kullanıcılar için sunulmuş durumda. Kütüphanenin Ana Sayfa ve Koleksiyonlar olmak üzere iki ana kısma ayrılması da gözlerden kaçmıyor.

Kütüphane arayüzü için artık çok daha kullanışlı bir ana sayfa sunuluyor. Yeni kütüphaneyle oyun güncellemelerinize, son oynadığınız oyunlara, arkadaş aktivitelerine ve koleksiyonlarınıza süratli erişim imkanı kazanıyorsunuz. Özetle daha çağdaş bir tasarım sizleri bekliyor.

Artık bir oyunun güncellenip güncellenmediğini kolay kolay görmekle kalmayıp, yeni etkinlikler özelliğiyle güncellemenin ne olduğunu ve oyuna neden tekrar baht vermeniz gerektiğini de görebileceksiniz. Oyunlarda yaşanan büyük gelişmelere dair bilgi sunulurken, kullanıcıların bildirim yağmurunu tutulmayacağı belirtiliyor. Arkadaşlarınızın neler oynadığını direkt kütüphane sayfasından görüntülemek de mümkün olacak. Raflar olarak anılan özelleştirilebilir kısımlarda ise belli bir koleksiyondan belli bir etikete sahip oyunlara kadar her şey barındırılabiliyor.

Güncelleme ile Remote Play Together betasından da faydalanılabileceğinin altı çiziliyor. Bu özellik sayesindeyse çok oyunculu oyunları Steam arkadaşlarınızla çevrimiçi oynayabiliyorsunuz.

Başa dön tuşu