YouTube’un Reklam Engelleyicileri Yasaklayacağı Ortaya Çıktı

YouTube’un reklam engelleme hizmetlerini devre dışı bırakmak için harekete geçtiği ortaya çıktı. Reddit’te paylaşılan bir bildirim, reklam izlememek için tüm kullanıcıların YouTube Premium’a geçmek zorunda kalacaklarını gözler önüne seriyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi video platformu YouTube ile ilgili kritik bir gelişme yaşandı. YouTube’un, bazı kullanıcılara bildirim gönderdiği ve reklam engelleyici uygulamaları yakın bir gelecekte yasaklayacağı ortaya çıktı. Yani reklam engelleme hizmetleri, YouTube’da çalışmayacak.

Söz konusu mesele Reddit’te ortaya çıktı ve Google için çalışan moderatörler tarafından da doğrulandı. Görünen o ki YouTube, yavaş yavaş tüm kullanıcıları Premium abonesi olmaya zorlayacak. Bilindiği üzere YouTube’u ücretsiz kullanmak isteyen kullanıcılar, özellikle kısa videolarda adeta videonun kendisinden çok reklam izliyorlardı. Yakında bu durumu engelleyen hizmetler, YouTube için devre dışı kalacak.

İşte YouTube’un bazı kullanıcılara gönderdiği bildirim:

YouTube

“YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmez

  • Bir reklam engelleyici kullanıyor olabilirsiniz.
  • Reklamlar, YouTube’un milyarlarca kullanıcı için ücretsiz kalmasını sağlamaktadır.
  • YouTube Premium ile reklamsız bir deneyim yaşayabilirsiniz. İçerik oluşturucular ise aboneliğiniz üzerinden ekstra ödeme alabilir.”

Müthiş Bir Pazarlama Stratejisi: YouTube Premium Gibi Platformların Abone Sayısı, Uçuk Zamlara Rağmen Nasıl Artıyor?

Bildirimin çevirisinde de görebileceğiniz üzere; YouTube, bu bildirim ile Premium’un avantajlarını anlattı ve kullanıcıları YouTube Premium abonesi olmaya davet etti. Aslında bu bir davetten ziyade zorlamaydı. Zira reklam engelleyici uygulamaların devre dışı bırakılması demek, YouTube’daki reklamlardan kurtulmanın hiçbir yolunun kalmayacağı anlamına geliyor.

Güncel YouTube Premium fiyatları için:

YouTube Premium’a %130’a Varan Zam Geldi: Kullanıcılar Adeta İsyan Etti!

Kaynak :
https://www.androidpolice.com/youtube-ad-blockers-not-allowed-experiment/

Başa dön tuşu